BNP Paribas Cardif YouTube kanalında “BES Hakkında Her Şey”i anlatıyor

KOBİ Postası

BNP Paribas Cardif Türkiye, bireysel emeklilik sisteminin faydalarını anlatmak, tasarrufa teşvik etmek ve sistemle ilgili merak edilen soruları yanıtlamak amacıyla ekonomist Ali Perşembe ile iş birliği yaptı. BNP Paribas Cardif Türkiye YouTube kanalı için hazırlanan “BES Hakkında Her Şey” video serisi ile Ali Perşembe, geleceğe yatırım yapmanın önemini anlatıyor.

Farklı sektörlerde sunduğu hizmetler ile Türkiye’de 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, bireysel emeklilik sisteminin faydalarına dikkat çekmek ve toplumu tasarrufa teşvik etmek amacıyla hazırladığı “BES Hakkında Her Şey” adlı YouTube video serisini başlattı. Bu kapsamda deneyimli ekonomist Ali Perşembe ile iş birliği yapan BNP Paribas Cardif’in YouTube kanalında şu ana dek seriye ait “Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?” ve “Bileşik Getiri Nedir?” başlıklarında iki video yayınlandı. Ali Perşembe’nin yalın anlatımı ile uzun yaşam ve tasarrufun anlamını, katkı payının birikimdeki önemini ele aldığı videolarda, bireylerin emeklilik günlerine yatırım yapmasının gerekliliği vurgulanıyor.

Önümüzdeki haftalarda yeni videolarla devam edecek olan seride; BES’in işleyiş sistemi, faydaları, otomatik katılım sisteminin detayları ve BES’in geleceği gibi konular da ele alınacak.

Video Linkleri:

“BES Nedir?” Video Linki:https://youtu.be/IHAYTeRLLlk

“Bileşik Getiri Nedir? Video Linki:https://youtu.be/i9D1nMXsxM4

Ali Perşembe kimdir?

Ali Perşembe 1960 yılında doğmuştur. Liseyi Robert Koleji’nde üniversiteyi ise University of Central Florida’da tamamlamıştır. Çalışma yaşamına İsviçre’de başlayan Perşembe, 1985 yılında Türkiye’nin ilk vadeli opsiyonlar aracılık şirketi olan Fumar’ı işlettikten sonra Dow Jones’da Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlama müdürü olarak devam etmiştir. Perşembe, 1997 yılında Türkiye’ye dönerek varlık yönetimi, yatırım stratejileri üzerine danışmanlık ve hizmeti vermiştir. Ülkemizde alanında ünlü danışmanlardan olan Ali Perşembe tüm banka, aracı kurumlara eğitimler vermiştir. Yatırım ve finans konularında 7 kitabı ve çevirileri olan Ali Perşembe aynı zamanda ülkemizin ilk yerli kredi derecelendirme firmasının kurucu ortağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Pedallar, 'Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek olmak için çevrildi

Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) koronavirüs salgınında hayatını kaybeden tüm bireylerin çocuklarına burs tahsis etmek amacıyla hayata geçirdiği TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek büyüyor. Bisiklet ve sosyal sorumluluğu aynı çatı altında birleştiren Umuda Pedal, Ladybirds ve Earlybirds Bisiklet Kulüpleri’nden iyiliksever bisikletçiler, pedalları ile bağış toplayarak fona önemli bir katkı sağladı. […]

Subscribe US Now