BM kadın liderlerin çoğalması için şirketleri harekete geçiriyor

admin

Birleşmiş Milletler Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı (United Nations Global Compact’in Target Gender Equality), yönetim kurullarından, tedarik zincirine iş dünyasında her düzeyde ve her alanda kadın liderliğinin artırılması için iş dünyasını iddialı ve gerçekçi kurumsal hedefler belirlemeye ve bu hedefler için harekete geçmeye çağırıyor.

BM Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği programına kayıtlar başladı. Türkiye’nin de pilot ülke olarak yer aldığı ve 22 ülkede eşzamanlı yürütülecek program, 5.5 numaralı Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin gerçekleşmesi için şirketleri harekete geçirmeyi amaçlıyor. Program kapsamında şirketler, toplumsal cinsiyet eşitliğinde mevcut performanslarını tespit etme, üst yönetimlerinde kadın liderliğini artırmaya yönelik hedefler koyma, yol haritası belirleme ve raporlama konularında desteklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Vakıf Katılım sermayesini 3.2 milyar TL’ye yükseltti

Vakıf Katılım Yönetim Kurulu 11 Şubat 2020 tarihli kararıyla Banka’nın 1 milyar 20 milyon TL olan ödenmiş sermaye tutarını 2 milyar 200 milyon TL artırarak toplamda 3 milyar 220 milyon TL’ye yükseltilmesini onayladı. Artırılan 2 milyar 200 milyon TL’nin ortaklar tarafından payları oranında karşılanmasına karar verildi. Vakıf Katılım’dan konuya ilişkin KAP’a yapılan açıklamada ‘’1.020.000.000-TL olan […]

Subscribe US Now