BM GENEL SEKRETERİ KÜRESEL DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI

KOBİ Postası

BM’nin tarihi 75’inci Genel Kuruluna seslenen António Guterres, COVID-19’un üstesinden gelmek için küresel dayanışma ve pandemi sırasında küresel ateşkes için çağrı yaptı. BM 75’inci Dönem Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, BM çalışmalarına duyulan ihtiyacın her zamankinden daha fazla olduğunu söyledi.

BM’nin, 75’inci yıldönümü vesilesiyle bu yılın Ocak ayında başlattığı uluslararası anketin sonuçları açıklandı.

BM, kuruluşunun 75’inci ve SKA’ların kabulünün 5’inci yılında, Nations United filminin ilk gösterimini 19 Eylül’de yaptı. Kaçıranlar için bu özel film BM Youtube kanalında.  

UNDP, Genel Kurul kapsamında SDG Action Zone, Nature for Life, For Tomorrow gibi birçok çevrimiçi etkinlik düzenledi. BM’nin SDG Moment etkinliğinde konuşan Achim Steiner, pandeminin Küresel Amaçlar’a ulaşma yolunda sıçrama yapmak için bir fırsat olduğunu vurguladı. 

UN Women ve UNDP’nin yeni açıkladığı COVID-19 Küresel Toplumsal Cinsiyet Müdahalesi İzleme Aracı verileri, dünyada her sekiz ülkeden yalnızca birinin kadınları pandeminin etkilerine karşı koruyacak tedbirler aldığını ortaya koyuyor.

UN Women ve UNDP tarafından yayımlanan bir çalışmaya göre küresel salgın, kadınlar ve erkekler arasındaki yoksulluk farkını derinleştirecek, 47 milyon kadın ve kız çocuğunu yoksulluk sınırına sürükleyecek.

BM, SKA’lar için 2020 Yılının 17 Genç Liderini açıkladı. Genç liderlerden biri de Türkiye’den, regl yoksulluğuna karşı savaşan İlayda Eskitaşçıoğlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DAHA GÜÇLÜ BİR GIDA GÜVENLİĞİ İÇİN ULUSLARARASI ÇAĞRI

29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü’nde, daha güçlü bir gıda güvenliği ve çevresel sürdürülebilirlik için gıda kaybı ve israfının azaltılması çağrısı yapıldı. Küresel bir etkinlik ile ilk kez kutlanan 29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü’nde, daha güçlü bir gıda güvenliği ve çevresel sürdürülebilirlik için […]

Subscribe US Now