Blockchain harcamaları 2019’da 3 milyar dolara ulaşacak

admin

Son dönemin gözde teknolojilerinden olan blockchaine yönelik yatırımlar tam gaz sürüyor. Blockchain Türkiye Platformu’nda yer alan habere göre, uluslararası danışmanlık firması International Data Corparation’ın (IDC) son raporuna göre, küresel ölçekte blockchain teknolojisine yapılan harcamalar 2019 yılında 2.9 milyar doları bulacak. IDC’nin hazırladığı “Worldwide Semiannual Blockchain Spending Guide” ismi verilen raporda gelişmekte olan blockchain piyasasını analiz ederek 19 sektörde 10 teknolojiye ve 9 bölgedeki 15 kullanım durumuna ilişkin harcama verileri değerlendirilmiş.

‘4 YILLIK HARCAMA 12.4 MİLYAR DOLARI BULACAK’

Raporun verilerine göre 2019 yılında blockchain çözümlerine yönelik yapılacak harcamalar toplamda 2.9 milyar doları bulacak. Bu da blockchain teknolojilerine 1.5 milyar dolar harcanan bir önceki yıla oranla yüzde 88.7’lik bir artış anlamına geliyor. 2018 ile 2022 arasındaki periyotta ise blockchain harcamalarının 12.4 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

‘ASLAN PAYI 1.1 MİLYAR DOLAR İLE FİNANSTA’

Blockchain teknolojisine yönelik harcamalardaki en büyük payın ise 1.1 milyar doların üzerinde bir yatırımla finans sektörü olduğu görülüyor. Finans sektörünü ise 653 milyon dolarlık bir harcamayla üretim sektörü takip ediyor. Rapora göre harcamalar bölgesel olarak değerlendirildiğinde, ABD’nin yaklaşık 1.1 milyar dolarlık bir harcamayla en büyük harcama yapan bölge olması bekleniyor. ABD’yi ise 674 milyon ve 319 milyon dolarlık yatırımlarla sırasıyla Batı Avrupa ve Çin takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

1600 SAATTE ÜRETİLEN GÖBEKLİTEPE'NİN MAKETİ GÖRÜCÜYE HAZIR

Dünyanın lider mimari maket tasarım şirketi RJ Models, hazırlıkları uzun süredir devam eden Göbeklitepe maketini 12-15 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de görücüye çıkarıyor.RJ Models, ilk kez MIPIM Fuarı’nda sergilenecek “tarihin sıfır noktası”nın maketini, Göbeklitepe’nin 20 yıl boyunca kazı, koruma ve araştırma çalışmalarının […]

Subscribe US Now

Betboo