Banvit’in yüzde 79,5’i resmen satıldı

admin

Türk gıda şirketi Banvit, hisselerinin yüzde 79,5’inin Brezilya ve Katar ortaklığındaki TBQ Foods’a devri için ocak ayında yapılan anlaşmanın tamamlandığını ve hisselerin devir fiyatının hisse başına 12.07 lira olduğunu açıkladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre devir fiyatı hisse başına 3.39 dolar olarak belirlendi. Bu tutar devir tarihindeki resmi kura göre 12.07 liraya karşılık geliyor. Hisselerin toplam devir bedeli ise 269.2 milyon dolar ediyor.

Devir fiyatı hisselerin dünkü kapanış fiyatı olan 11.65 liranın yüzde 3.6 üzerinde yer alıyor.

Brezilyalı tavuk üreticisi BRF’nin yüzde 60 pay sahibi, Katar ulusal varlık fonuna ait Qatar Holding’in yüzde 40 paya sahip olduğu TBQ Foods devir işleminin ardından zorunlu pay alımı yapmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na da başvuruda bulunacak.

49 YILLIK ŞİRKET

1968 yılından beri faaliyet gösteren Banvit, Türk kanatlı sektörünün lideri konumunda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bitcoin yeni rekorun ardından düşüşe geçti

İnternetin bankasız ve devletsiz para birimi olarak bilinen Bitcoin‘in değeri, bugün 2,741 dolara çıkarak tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı. Bitcoin’in piyasa değeri de yaklaşık 45 milyar dolara ulaştı. Böylece, Bitcoin’in değeri bugün yüzde 14 yükselirken, bu yılın başından itibaren de yüzde 175 artış kaydetmiş oldu. Ancak, TSİ 20.00’den itibaren düşüşe […]

Subscribe US Now

Betboo