Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

admin


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Para ve Banka İstatistikleri yayımlandı. Buna göre, bankacılık sektöründeki toplam mevduat (bankalar arası dahil) 4 Eylül ile biten haftada 16 milyar 157 milyon 540 bin lira artarak 3 trilyon 413 milyar 171 milyon 400 bin liradan, 3 trilyon 429 milyar 328 milyon 940 bin liraya yükseldi.

Merkez Bankası toplam rezervleri geçen hafta 2 milyar 910 milyon dolar artarak 87 milyar 546 milyon dolara yükseldi.

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 4 Eylül ile biten haftada 15 milyar 280 milyon lira artış gösterdi. Söz konusu dönemde toplam kredi hacmi 3 trilyon 473 milyar 289 milyon liradan 3 trilyon 488 milyar 569 milyon liraya yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

d.ream Markaları “Güvenli Turizm Sertifikası” ile Üstün Hijyen Standartlarını Bir Kez Daha Belgeledi

Gerçekleştirdiği ortaklıklar ve yarattığı yeni konseptlerle yeme-içme sektörünün öncü kuruluşlarından olan d.ream, akredite TÜV SÜD Türkiye tarafından yapılan denetimler neticesinde almaya hak kazandığı “Güvenli Turizm Sertifikası” ile hijyen ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyor. Yeme içme sektörünün öncü kuruluşu d.ream, kurulduğu ilk günden itibaren sektördeki standartları yükseltmeye devam ediyor. […]

Subscribe US Now

Betboo