AUSDER sesini dünyaya duyuruyor

kobipostasi

27 Haziran 2016’da resmen faaliyetlerine başlayan Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği AUSDER, kuruluşunun birinci yıldönümüne yaklaşırken ilk uluslararası iş birliği protokolünü 25 Mayıs’ta ITS Güney Kore ile imzaladı.

Akıllı Sistemlerin organizasyonu konusunda sivil inisiyatif eksikliğini tamamlayan ve çalışmaların daha profesyonel bir zeminde yürütülmesi için önemli görevler üstlenen Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği AUSDER, İstanbul’da düzenlenen Intertraffic İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilen protokolle yalnızca ülke içindeki iş birliklerini teşvik etmekle kalmadı, uluslararası iş birlikleri için de ilk adım atmış oldu.

İmzalanan protokol öncesinde Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında Güney Kore ve Türkiye’deki gelişmelerin konu edildiği bir oturum gerçekleştirildi.

Oturumda konuşan AUSDER Başkanı Erol Yanar derneğin amacını; Akıllı Ulaşım Sistemleri konusunda bütün taraflara hitap ederek birleştirmek, ortak dilin oluşmasını ve standartların uygulanmasına hizmet etmek şeklinde tanımlayarak, dünyadaki örneklerinde olduğu gibi ilerleyen dönemlerde yalnızca yerel değil küresel ölçekte de etkin rol oynayan bir oluşum olmayı hedeflediklerini açıkladı.

Intertraffic Istanbul Ulaşım Sektörünü İki Yılda Bir İstanbul’da Buluşturuyor…
Türk ulaşım sektörünü 18 yıldır aynı çatı altında biraraya getiren Intertraffic İstanbul, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı. Bu yıl 30 ülkeden yaklaşık 200 katılımcının yer aldığı Intertraffic İstanbul’a, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler gibi 90’dan fazla ülkeden ziyaretçi geldi.

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma, Özel İdareler, Belediyeler, Müteahhit, Proje ve Danışmanlık Firmaları ve ulaştırma alanında faaliyet gösteren tüm üreticilerin hem katılımcı hem de ziyaretçi profili olarak yer aldığı Intertraffic İstanbul’da, akıllı ulaşım sistemleri, trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri, ulaşım altyapı sistemlerine dair geliştirilen en son ürün, hizmet ve projeler tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Plastik sektörü ilk çeyrekte beklentilerin üstünde büyüdü

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından açıklanan 2017 yılı Ocak-Mart dönemi verilerine göre; Türkiye’nin plastik mamul üretimi geçen yılın aynı döneminde göre miktar bazında yüzde 14 artışla 2,3 milyon ton oldu. Değer bazında ise yüzde 11 artışla 8,8 milyar dolarlık üretime imza atıldı. 2017 yılının ilk […]

Subscribe US Now

Betboo