Ateş değil, bilinçsizlik yakar

admin

1996 yılında İstanbul’un Avcılar ilçesinde Hıdır İYİTOĞLU tarafından çıraklıktan gelen kabiliyetin ustalık ile zaman içerisinde birleşmesi ile ATAK ticari faaliyetlerine başlamıştır. Bugün İsmail Cem İYİTOĞLU tarafından yönetilen Atak, inşaat, Tekstil, Eğitim Kurumları, Silah Sanayi, Metal Sanayi ve Plastik Sanayi olmakla beraber birçok sektöre hizmet vermektedir.

ATAK, başlangıçta yangın söndürme cihazlarının dolum-bakım ve satışı üzerine küçük bir imalathane işletmesiyken, günümüzde büyük inşaat ve işletme projelerinden; yol, köprü ve altyapı hizmetlerine kadar uzanan büyük bir ağa sahiptir.

Bugün ATAK yangın söndürme cihazlarının işletmecisi olan İsmail Cem İYİTOĞLU deneyim ve bilgisini sektöre aktararak yenilikçi ve vizyoner kişiliği ile birçok büyük projeye imzasını atmaktadır.

İsmail Cem İYİTOĞLU başarılarını İstanbul Yavuz Sultan Selim köprüsü projesini 2016 yılında tamamlayarak ve sonrasında hala devam eden 1915 Çanakkale köprüsü ile devam ettirmektedir.

2019 yılında ikinci ofisini Londra da açan ve Avrupa da ki faaliyetlerini hızlı bir şekilde devam ettiren İsmail Cem İYİTOĞLU 2021 de üstleneceği Orta Avrupa da ki projelerini de buradan yürütmeyi hedefliyor.

ATAK, ağır metal kullanımına gereksinim duyulmadan; yanmaz boya, yanmaz kumaş gibi malzemeler ile üretilen yangın merdiveni ve benzer alternatif ürünlerle sektördeki yenilikleri müşterilerine sunuyor.

ATAK yangın olarak yangın ile mücadelede kurtarma operasyonları için yeterli zaman sağlamak, mal ve can kaybını en aza indirmek amacıyla aktif ve pasif olmak üzere iki ayrı sisteme sahiptir.

Aktif yangından korunma sistemleri (sprinkler, ısı-duman detektörü vb.) yangını başlangıç aşamasında tespit etmek ve kontrolünü sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Pasif yangından korunma sistemleri ise (yapısal ve yapısal olmayan bina bileşenleri) yangına maruz kalma sırasında yapısal dayanıklılığı sağlamak ve yangının yayılmasını önlemek amacıyla tasarlanmıştır.

Değişmekte olan küresel iklim döngüsü ile birlikte ülkelerin yangın güvenliği konusunda aldıkları önlemleri yeterli bulmayan İyitoğlu Türkiye’nin bu konuda önemli ölçüde ilerleme kaydettiğini belirtmektedir. Tüketici alışkanlıklarında genelde insanların başına önemli bir olay gelmedikçe bu tarz güvenlik malzemelerine gerek duymazlar. Devletimizin İtfaiye kurumları okullarda bu anlamda eğitici projeler üreterek çocuklarımızın küçük yaşta eğitilmesinde büyük rol oynuyorlar. Gerek yasal düzenlemeler, gerek insanların bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi ile birlikte gelecekte daha önemli ölçüde ilerlemenin sağlanacağına inanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İSO Türkiye İhracat İklimi endeksi ağustosta 52,4 oldu

Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi ağustosta 52,4’e gerilese de ihracat ikliminde güçlü iyileşmenin sürdüğü yönünde sinyal verdi ve ihracat pazarlarındaki talep koşullarında üst üste ikinci ay iyileşmeye işaret etti. Türk imalat sektörü ihracatından yaklaşık yüzde 5 […]

Subscribe US Now

Betboo