Asseco SEE, ilk çeyrekte gelirini 27,5 milyon Avro’ya yükseltti

admin

Avrupa’nın 6. en büyük yazılım firması Asseco SEE, 2016’nın ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Asseco SEE’nin birinci çeyrek satış gelirleri, geçen senenin aynı periyoduna göre yüzde 16 artarak 27,5 milyon Avro’ya ulaştı. Ödeme Sistemleri İş Birimi, birinci çeyrek sonunda, geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığında, yüzde 18’lik büyüme kaydetti. Ödeme Sistemleri İş Birimi birinci çeyrekte 10,5 milyon Avro’luk satış geliri sağladı.

Yazılım ve hizmet gelirleri bazında Güney Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinden biri olan Asseco SEE, Sistem Entegrasyon hizmetlerinden 2016 yılının ilk çeyreğinde 10,2 milyon Avro satış geliri elde etti. Sistem Entegrasyonu iş Biriminde 2015 yılının aynı dönemi ile karşılaştırıldığında, 2,2 milyon Avro daha fazla satış geliri ile yüzde 28’lik büyüme kaydedildi. Bankacılık İş Birimi, 2016 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine benzer şekilde 6,8 milyon Avro’luk satış geliri sağladı.

Faaliyet kârı, yüzde 8,5’luk artışla 2,3 milyon Avro oldu

ASEE Group, 2016’nın ilk 3 ayında kârlılığı yüzde 8,5 oranında gerçekleşti ve faaliyet karı (FVÖK) 2,3 milyon Euro oldu. ASEE Group’un net kârı ise 1,87 milyona ulaştı. 2016 yılı bekleyen iş stoğu değeri ise geçen seneye göre, yüzde 17 artışla, 92,9 milyon Avro olarak açıklandı.

Asseco SEE öncü konumunu güçlü mali yapısıyla pekiştiriyor

Asseco SEE’nin satın almalar ile büyümeye devam ettiğini belirten Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński, “2016 yılına, Sırbistan’da faaliyet gösteren ChipCard firmasının çoğunluk hissesini satın alarak başladık. Bu satın alma sayesinde, ödeme alanındaki hizmetlerimizi çeşitlendirdik ve uçtan uca çözüm sunma avantajı elde ettik. Bunun yanında farklı coğrafyalarda yeni müşterilerle anlaşmalar imzaladık. Örneğin, Mısır’da faaliyet gösteren Global Leasing Company (GLC) ile finansal-operasyonel kiralama çözümümüz LeaseFlex’i kurmak üzere bir anlaşma imzaladık. Bu proje büyümek istediğimiz coğrafyayı göstermesi açısından önemlidir. Diğer taraftan, Sırbistan’da bulunan MTS Banka ile uçtan uca dijital bankacılık çözümü için imzaladığımız anlaşma bankaları dijital dönüşümünde desteklemek konusundaki uzmanlığımızı kanıtlar niteliktedir. Büyüme politikamızı her geçen gün daha sağlam temeller üzerine inşa etmeye devam ederek vizyoner bir yaklaşım sergilemeye devam edeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Euro Bölgesi’nin birinci çeyrek büyümesi beklentilerin üzerinde gerçekleşti

Raporda öne çıkan başlıklar şöyle: Brezilya’da Mart ayında, perakende satışlarının da olumsuz anlamda sürpriz yapmasıyla merkez bankası tarafından hesaplanan büyüme göstergesi yıllık %6,3’lük daralmaya işaret etti. Orta ve Doğu Avrupa’da ortalama büyüme oranının hafif yavaşlaması beklenirken, Rusya ekonomisi beklenildiği gibi birinci çeyrekte yıllık yüzde 1,2 yavaşları ve Rusya’nın 2016 yılında […]

Subscribe US Now