16 Eylül 2019 Pazartesi
  • DOLAR
  • EURO
  • BIST
Parçalı Bulutlu
26°C
casino siteleri canlı maç izle

ASLANDAĞ GRUBU, TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN KAPI VE MUTFAK ŞİRKETİ OLDU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)’nın destekleriyle gerçekleştirilen “Türkiye 100” organizasyonunda ödüller sahiplerini buldu. Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı Samsun’a çıkışının 100. yılı olan 19 Mayıs Pazar günü düzenlenen ödül töreninde, Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve Tresette Mutfak markalarıyla sektörünün lider markası Aslandağ Grubu, listeye 77. sıradan girerken, kendi alanındaki tek firma da oldu.
ASLANDAĞ GRUBU, TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN KAPI VE MUTFAK ŞİRKETİ OLDU
Şirketler - 21 Mayıs 2019

Kapı sektörünün ihracat yıldızı ve tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve lüks mutfak markası Tresette Mutfak’ın üreticisi Aslandağ Grubu, sektördeki 30 yılı aşkın başarısını Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödülüyle de taçlandırdı. Maltepe’de 20 bin metrekarelik bir fabrikada yüzde 100 Türk tasarımı ve üretimi yapan Aslandağ Grubu, Ar-Ge merkezi, şirket gelirlerinin yüzde 30’unu ihracata ayırması, gençleri sektöre kazandırmak için düzenlediği sosyal sorumluluk projesi ile en hızlı büyüyen şirketler arasında yerini aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)’nın düzenlediği “Türkiye 100” organizasyonunda Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. Türkiye’den 18 kat daha hızlı büyüyen bu 100 şirket, ödüllerini Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı Samsun’a çıkışının 100. yılı olan 19 Mayıs Pazar günü düzenlenen ödül töreniyle aldılar. Aslandağ Grubu da bu kapsamda en hızlı büyüyen 100 şirket sıralamasına 77. sıradan girdi. Aynı zamanda kapı ve mutfak sektöründe bu listede yer alan tek firma olma özelliğini taşıyan Aslandağ Grubu adına ödülü, şirketin yönetim kurulu üyesi Aydın Aslandağ aldı. Aslandağ’a ödülü, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan tarafından verildi. Yılda yaklaşık 120 bin kapı üreten Aslandağ Grubu, 2011 yılından bu yana 500’ü aşkın kentsel dönüşüm projesindeki 15 bin lüks konutun vazgeçilmezi oldu. 100’ün üzerindeki markalı projede bulunan 25 bin konut için ürün temin etti.

Aslandağ Grubu, 1977 yılında meslek hayatına başlayan Tuncay ve Cemal Aslandağ‘ın girişimleri, Salih veAydın Aslandağ‘ın desteği ile 1988’de Göztepe Sanayi Sitesi’nde 200 metrekarelik alan üzerine kurulmuştur. Bugün 10 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 20 bin metrekarelik bir fabrikada üretim gerçekleştiren Aslandağ Grubu’nun markaları: Artella Ahşap Kapı SistemleriTresette Mutfak, STCA Gayrimenkul, kasa – pervaz sistemleri üretim ve satışında Compodoor, kapı aksesuarlarında Leono, İtalya’nın mutfak devi Pedini, İtalyan mobilya markası Elite, TOBE İtalyan ünlü çelik kapı markası Okey Porte’dir. Tüm bu markaları tek çatı altında toplayan 4A Collection markasının Caddebostan ve Etiler’de mağazaları bulunmaktadır. Aslandağ Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ’dır.
HABERİ PAYLAŞ :
YORUMLAR

İşe yarar reklamlar
GÜNCEL

Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ

İŞE YARAR HABERLER
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.
Bu web sitesi Blogizma tarafından retilmiş WordPress Haber Teması ile hazırlanmıştır.