Ariş’ten döviz ve altındaki artışı fiyatlara yansıtmama kararı

admin

Pandemi nedeniyle yaşanan karantina, ardından yeni normalleşme süreçlerinde altın ve dövizin artışına rağmen bu durumu tüketiciye yansıtmayarak fiyatlarını sabit tuttuklarını söyleyen Ariş Pırlanta Yönetim Kurlu Başkanı Kerim Güzeliş, “yaşanan bu zorlu süreçte tüketiciye destek olmak adına üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu nedenle de Ariş Pırlanta olarak, hiçbir artışı ürünlerimize yansıtmadan mevcut fiyatlarımızla devam etme kararı aldık. Normalleşme döneminin başlamasıyla da tüketici, bu desteğimizi karşılıksız bırakmadığını gösterdi” dedi.

114 yıllık geçmişiyle Türkiye’de mücevher sektörünün en köklü markası Ariş Pırlanta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, pandemi nedeniyle yaşanan karantina, ardından yeni normalleşme süreçlerinde altın ve dövizin artışına rağmen bu durumu tüketiciye yansıtmayarak fiyatlarını sabit tuttuklarını söyledi. Kerim Güzeliş, “yaşanan bu zorlu süreçte tüketiciye destek olmak adına üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu nedenle de Ariş Pırlanta olarak, hiçbir artışı ürünlerimize yansıtmadan mevcut fiyatlarımızla devam etme kararı aldık” dedi. Güzeliş, yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Desteğimize en güzel cevabı tüketici verdi”

“Ariş Pırlanta olarak fiyatlandırma anlayışımız daima “gerçek kalite doğru fiyat” olmuştur. En temiz, en kaliteli, en iyi ürünü en iyi fiyata vermek ilk prensibimizdir. Pandemi nedeniyle ertelenen düğünler neticesinde bozulan morallere bir nebze olsun destek vermek amacıyla, altın ve kurdaki hiçbir artışı yansıtmadan mevcut ürün fiyatlarımızla tüketicilere hizmet vermeyi sürdürme kararı aldık. Tüketicinin özellikle bu zorlu dönemlerde beklentisi, alacağı ürünü en iyi fiyatla alabilmek. Biz de Ariş olarak, bu konuda şartlarımızı zorlayarak da olsa tüketiciye bu imkanı sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz.”

“Normalleşme süreci ile birlikte ileri tarihlere ötelenen alışverişler ve düğünlerin tekrar yapılmaya başlamasıyla tüketici de desteğimize cevabını en güzel şekilde verdi, vermeye de devam ediyor” diyen Kerim Güzeliş, pandemiden dolayı satışlarda çok büyük bir düşüş yaşayacaklarını düşündükleri halde, gerek pandemi döneminde gerekse mağazalarını açtıkları normalleşme sürecinde, bekledikleri oranda büyük bir düşüş yaşamadıklarını aktardı.

Online mağazaları için de her zaman yatırım yaptıklarını, karantina sürecinde tüketicileriyle online mağazası aracılığıyla buluşmaya devam ettiklerini belirten Güzeliş, “dönem şartları çerçevesinde değerlendirdiğimizde maksimum verim aldığımızı söyleyebiliriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Canovate Group’un CMO’su Erdem Günay oldu

Gonul Sultan 15:20 (40 dakika önce) Alıcı: bcc: ben Canovate Group’un CMO’su Erdem Günay oldu Canovate Group’ta dijital dönüşüm, yeniden yapılanma ve grup şirketlerinin dijital dünyaya taşınarak e-ticaret satış kanallarının planlanması süreçlerini yönetmek üzere oluşturulan Chief Marketing Officer – CMO (Marketing Direktörü) görevine Erdem Günay atandı. Veri merkezi (data center) […]

Subscribe US Now

Access denied.