Antivirüsünüz kendini koruyabiliyor mu?

admin

Almanya merkezli AV-Test, bilişim güvenliği ve antivirüs araştırmaları konularına odaklanan bağımsız bir enstitü olarak hizmet veriyor. AV-Test, antivirüs yazılımlarının kendini koruyup koruyamadığına ilişkin bir test gerçekleştirdi (self-protection test). Daha önce de iki kez bu testi gerçekleştiren enstitü, bu çalışmayı üçüncü kez yaptı ve bu kez 32 siber güvenlik çözümünü inceledi.

Nasıl test edildi?
Dosya korumaya yönelik ASLR ve DEP teknolojilerini mercek altına alan AV-Test, 32- ve 64-bit çözümler için kullanıcı modu PE (taşınabilir-yürütülebilir) dosyalarıyla bağlantılı olarak test edilen bütün siber güvenlik yazılımlarının tüm önemli kendini koruma yeteneklerini inceledi. Dosyaların geçerli bir sertifika imzası olması ve HTTPS protokolü de değerlendirmenin bir parçasıydı.

ESET, tüm kategorilerde yüzde 100 skor elde etti
ESET, hem kurumsal hem de bireysel ürün kategorilerinde teste katıldı ve her iki kategoride de %100’lük skorla kusursuz performansını tekrarladı. Daha önceki yıllarda aynı konuyla ilgili yapılan iki teste de katılan ESET, tüm AV-Test testlerinde her seferinde en yüksek puana ulaşan tek üretici olarak öne çıkıyor.

Bir antivirüs yazılımı kendisini de koruyabilmeli
“Üreticiler, iyi bir siber güvenlik koruması sağlamak için kendi çekirdeklerini de kusursuz bir şekilde korumalıdırlar” açıklamasını yapan AV-Test GmbH CEO’su Andreas Marx, ” ESET ürünleri kendini koruma testlerimizin her birinde erişilemez bir performans gösterdiler” diye konuştu.

Güvenlik endüstrisi ileriye doğru gidiyor
Andreas Marx, ayrıca şu tespitleri yaptı: ”2014’te, ilk kendini koruma testi yayınlandığında sadece iki üretici ASLR ve DEP teknolojisini tam olarak uygulayabilmişti. En yeni testte, analiz edilen çözümlerin yarısı tam koruma sağladı ve bu, endüstri standartlarında ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır.”

Örnek ürünler sağlıyoruz
Testi değerlendiren ESET Teknoloji Müdürü (CTO) Juraj Malcho ise “ASLR ve DEP gibi teknolojilerin kullanılması, maksimum güvenliği elde etmek için kapsamlı dahili – harici testler ve kod denetimi ile doğrulanmış sağlam bir ürün seti tasarlamakla birlikte yürür. ESET olarak biz, kullanıcılarımıza örnek ürünler sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TIPA’dan Huawei P10’a “En İyi Akıllı Telefon Kamerası Ödülü”

Küba’nın başkenti Havana’da gerçekleştirilen ve aralarında Photo District News, ProfiFoto, Rangefinder, Japonya’nın Camera Journal Press Club ve Çin’in Chinese Photography Magazine yayın organlarının da bulunduğu Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’dan dünya çapında 27 yayının editörlerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu 40 ayrı kategoride TIPA ödülleri sahiplerini buldu. En iyi akıllı telefon […]

Subscribe US Now

Betboo