ANTALYA VE ALANYA BUTİK OTELLERİNDE KALİTELİ TATİLİN TADINI ÇIKARTIN

admin

Akdeniz kıyısında parlayan bir inci olarak tanımlayabileceğimiz Antalya merkezi ve ilçeleriyle total olarak bir tatil cenneti görünümünde ve her yıl özellikle de yaz aylarında dünyanın dört bir köşesinden ve yurtiçinden on binlerce turist keyifli tatil deneyimleri yaşayarak yılın yorgunluğunu üstlerinden atmak için Antalya’ya akın ediyorlar. Ancak sanılanın aksine Antalya yalnızca yaz aylarında gidilebilen bir destinasyon değil zira yılın on iki ayı boyunca canlı bir kent olma özelliğini taşıyor. Yani yaz dışında da hele de bahar aylarında da Antalya tatilleri planlayarak keyifli zaman geçirme şansına sahipsiniz. Bu arada Antalya aynı zamanda kültür turizminin de vazgeçilmez destinasyonları arasında kendine yer buluyor çünkü şehrin her köşesi tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu.

Antalya’nın merkezi de ilçe ve beldeleri de binlerce yıldır yerleşim birimi olmaları sebebiyle baş döndürücü tarihi ve kültürel değerlere ev sahipliği yapıyor. Bunların yanı sıra Antalya’nın bu kadar popüler bir tatil destinasyonu olmasında dillere destan eğlence hayatının da rol oynadığını eklemeliyiz. Birçok insanın tatil için rotasını Antalya’ya çevirmesinde şehrin canlı ve heyecanlı gece yaşamının rolü çok büyük. Yani Antalya herkesin tatilden beklentilerini fazlasıyla barındıran bir kent ve bu sayede onlarca yıldır sayısız insanı kendine çekmeyi kolayca başarıyor.

Butik otel cenneti Antalya

Antalya denilince çoğu kişinin akına gelen kent merkezi oluyor ki bunda da haksız sayılmazlar. Antalya şehir merkezi hem bir büyük şehirden beklenebileceği kadar gelişmiş ve hareketli hem de yılın on iki ayı boyunca yapılacak sayısız aktivite ile dolu. Ayrıca Antalya’nın en ünlü ve ülkemizin en güzel plajlarından biri olan Lara Plajı da şehir merkezinden yalnızca 5 kilometre uzaklıkta ve ulaşım yaklaşık 10 dakika sürüyor. Yani Antalya şehir merkezi hem gezilecek yerlerle dolu hem de burada konaklamayı tercih ettiğinizde ülkemizin en ünlü plajlarından biri de ayağınızın altında olacak.

Antalya butik otelleri bu popüler tatil merkezinde yapılacak tatillere bambaşka bir tat katıyor. Son yıllarda gittikçe daha fazla kişinin tercihi haline gelen butik oteller lüks kavramı ile özdeşleştiriliyor ve bunun yanı sıra samimi ortamları, gürültüden uzak olmaları ve burada konaklayan herkese kendini özel hissettirmeleri ile her geçen gün daha fazla sayıda kişi tatil tercihini butik otellerden yana kullanıyor. Yani siz de Antalya tatiliniz sırasında ilde bulunan her biri muhteşem ve kaliteli butik otellerden birinde konaklamayı seçerek gerçekten çok keyifli bir tatil yaşamanın tadını çıkartabilirsiniz.

Eğlenceli ve zevkli tatilin başkenti Alanya

Antalya’nın en az kendisi kadar ünlü olan ilçesi Alanya da her yıl kelimenin tam manası ile turist akınına uğruyor. Antalya şehir merkezinden 133 kilometre uzaklıktaki Alanya’ya Antalya’dan ulaşım yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. Bu nedenle Alanya’yı sevenler tatilde Alanya’da konaklamayı tercih ediyorlar ve birçoğu tatil süresince Alanya’dan çıkmaya ihtiyaç duymuyorlar zira Alanya bir ilçe olmasına karşın tatil süresince gereksinim duyabileceğiniz her şeyin hem de fazlasıyla bulunduğu bir destinasyon. Alanya denilince aklınıza en başta ve haklı olarak deniz, kum ve güneş üçlüsü geliyor olabilir ancak Alanya yalnızca muhteşem denize, plajlara sahip değil aynı zamanda tarihi ve kültürel değerler açısından da çok zengin ve Alanya eğlence hayatı da en az Antalya kadar hareketli.

Alanya butik oteller açısından da oldukça fazla alternatif bulabileceğiniz bir destinasyon. İlçede her zevke uygun birçok butik otel hizmet veriyor ve tatilde konaklama tercihini bu muhteşem otellerden yana kullananlar Alanya’nın tadını herkesten fazla çıkartıyor. Kaliteli hizmet anlayışları, özenle dekore edilmiş odaları ile Alanya butik otelleri emin olun ki size de tadı damağınızda kalacak bir tatil yaşatacak ve ilk fırsatta tekrar Alanya’ya dönmek için fırsat arayacaksınız.

Zen The İnn Alanya’da bulunan ve ismi ile bile huzurlu bir tatil yaşatmayı vaat eden en güzel oteller arasında yer alıyor. Keyifli bir tatil yaşamanız için gereksinim duyabileceğiniz her şeyin fazlasıyla bulunduğu bu güzel otelin aynı zamanda spa merkezi de olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

GÜLER SABANCI'DAN ACI RAKAM: GERİYE SADECE 69 ŞİRKET KALDI

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın verdiği bilgilere göre Türkiye’de tüm işletmelerin yüzde 95´ini aile şirketlerinin oluşturuyor. Ortalama ömür ise 25 yıl. Cumhuriyet öncesinden bugüne kalan şirket sayısı ise sadece 69. Sabancı, “Türkiye İstatistik Kurumu ve İstanbul Ticaret Odası’nın verilerine göre Türkiye´de aile şirketlerinin ortalama ömrü 25 yıl. Bu […]

Subscribe US Now

Betboo