Ankara Sanayi Odası’ndan ASTOR’a istihdam ödülü

admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı İstihdam Seferberliği çağrısı üzerine gerçekleştirilen Ankara Sanayi Odası (ASO) en çok istihdam sağlayan üyelerine ödülleri takdim etti. Türkiye’nin dünya devleri ile mücadele eden firması ASTOR Transformatör son 2 ayda bünyesine 100 yeni çalışan ekleyerek, çalışan sayısını yaklaşık yüzde 30 artıran firma olarak ASO ödüllerinde ilklerin arasında yer aldı.
Törende konuşma yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, istihdam için verilen ilave teşviklerin önemli bir aşamada olduğunu, istihdam gelirleri içerisinde sadece gelir vergisi ve sigorta prim desteklerinin yıllık maliyetinin 12 milyar TL olduğunu hatırlatarak önemli bir katkı sağlandığının altını çizdi.
Ödülünü Naci Ağbal’dan alan Astor AŞ Genel Müdürü Enver Geçgel, yeni yatırımları ile ilgili yaptığı açıklamada; Sanayi yatırımları istihdam açısından çok önemli. Bizim yatırımlarımız ayrıca çarpan etkisi yaratarak tedarikçilerimizin de istihdamlarını arttırmasına vesile oluyor . Astor yatırımlarına ülkemiz ekonomisine duyduğu güvenle hız kesmeden devam edecek. Katma değeri yüksek ürünler üreterek ihracatı arttırmak bizim en önemli hedefimiz. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda devletimizin desteğini hissetmek bizi daha fazla motive ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akıllı şebeke ve şehir uygulamaları görücüye çıkıyor

Dünya Enerji Birliği (IEEE-PES) tarafından desteklenen enerji alanında ülkedeki tek organizasyon olma özelliğine sahip 5.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2017), İtalya’nın ülke partnerliğinde 19 – 21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. 30 farklı ülkeden heyetlerin katılacağı zirvede insan odaklı akıllı şebeke ve […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx