Altınyağ, ham yağ üretimi ile büyüyecek

kobipostasi

İMKB’de ALYAG kodu ile işlem gören Altınyağ Kombinaları, rafine yağ üretimi yerine daha karlı gördüğü ham yağ üretimine odaklanacak.

Dünya çapında ham yağ fiyatlarının artması, bundan ötürü rafine yağ üreticilerinin kar marjlarının düşmesi ve ham yağ üretimi alanında daha büyük fırsatlar bulunması nedeniyle alınan karar gereğince, kapasitenin yüzde 9,56’sını teşkil eden rafine yağ üretimi durdurulurken, yağlı tohum işleme kapasitesi yüzde 50 oranında artırılarak yıllık 180 bin tona çıkarılacak.

Dünya çapında ham yağ fiyatlarının yükselmesi ve ham yağ pazarının daha fazla fırsat içermesinden hareketle yatırım planlarını güncelleyen Altınyağ, ham yağ üretimi ile büyümeye odaklanıyor.

Kapasitesinin yüzde 9,56’lık kısmını ayırdığı rafine ve ambalajlı yağ üretimini durdururken, yüzde 40,19’luk ham yağ üretim kapasitesini yüzde 80’e çıkarma kararı alan Altınyağ, yılda 180 bin ton ham yağ üreterek İzmir’den pazara açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sigorta sektörünün 6 aylık verileri açıklandı

Türk sigorta sektörü ilk 6 ayda %12?nin üstünde büyüdü Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB), sigorta sektörünün 2012 yılına dair  6 ayın rakamlarını açıkladı. Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) Başkanı Mustafa Su?nun katılımıyla gerçekleşen toplantıda TSRŞB çatısı altına giren Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve bu değişiklik dolayısıyla Birliğin yeni […]

Subscribe US Now