Almanların Türkiye talebi yükseliyor

kobipostasi

Fvw’nin listesine hangi oteller girdi?

İki haftada bir yayımlanan Hotelometer listesi, Alman turistlerin en popüler otellerini sıralıyor. Sıralama, rezervasyon verilerini değil, Alman seyahat acenteleri ve online rezervasyon motorları tarafından kullanılan Traveltainment rezervasyon sistemindeki tüm aramaları temel alıyor. IT şirketi TrevoTrend tarafından sağlanan veriler; genel, aileler, çiftler, yalnız seyahat edenler ve yıldız derecelendirmeleri gibi farklı kategorilere ayrılıyor.
TÜRKİYE TALEBİ GÜÇLÜ YÜKSELDİ, İSPANYA VE YUNANİSTAN DÜŞTÜ
Bu dönemde, Alman turistlerin Türkiye talebi geçtiğimiz döneme göre yüksek oranlarda artarken, Yunanistan ve İspanya talebinde ılımlı bir düşüş olduğu gözlemlendi. Bu dönemde, Alman turistlerin Mısır talebinin de bir miktar arttığı görüldü.
TÜRKİYE LİSTESİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER
Alman turistlerin  1-15 Mayıs tarihleri arasındaki tercihlerine göre belirlenen Türkiye listesinde birinci yine Delphin Imperial olurken, listenin ikinci sırasında ise listeye yeni giriş yapan Adalya Artside yer aldı. Geçtiğimiz dönem ikinciliğe yükselen Miracle Resrot bu dönemde sekizinci sıraya geriledi.
Geçtiğimiz dönemin üçüncüsü Royal Dragon bir basamak gerilerken, listenin yeni üçüncüsü geçtiğimiz dönemin yedincisi Royal Alhambra oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

YUNANİSTAN FAVORİSİ DEĞİŞTİ
Aynı dönemde Alman turistlerin Yunanistan’daki favori oteli de değişti. Geçtiğimiz dönemin birincisi Pilot Beach bu dönemde üçüncü sıraya gerilerken, listenin zirvesine geçtiğimiz dönemin ikincisi Vantaris Palace yerleşti. Bir önceki listede üçüncü sırada yer alan Esperides Beach ise bu dönemde ikinci sıraya yükseldi. Sentido Mikri Poli liste dışı kalırken, Mitsis Rodos Village listeye onuncu sıradan giriş yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : TurizmGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

100 bin dolara ömür boyu vizesiz seyahat

Dünyada 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkânı sunan Karayipler’deki Dominika, tüm dünyada yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmek isteyen iş adamlarının gözdesi oldu. Yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim alanında danışmanlık hizmeti veren Yeni Bir Hayat Dominika’nın uyguladığı yatırımcı programı ile 100 bin dolara 4 ay gibi kısa bir sürede pasaport almak […]

Subscribe US Now

Betboo