Alman devleri Türk ürünlerini almaya geliyor!

admin

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Avrupa Birliği’nin dev ekonomisi Almanya’ya ihracatımızı arttırmak için Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde, “Türk-Alman Ekonomi Günü” düzenliyor. EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Egeli ihracatçıları “Türk-Alman Ekonomi Günü”ne katılan Alman firmalarla ikili iş görüşmesine davet etti.

17 Mayıs 2017 tarihinde Ege İhracatçı Birlikleri’nde gerçekleştirilecek “Türk-Alman Ekonomi Günü”ne Siemens, Hugo Boss ve Bosch gibi dünya devlerinin aralarında yer aldığı 27 Alman firması katılıyor.

Türkiye’nin 2016 yılında Almanya’ya 14 milyar dolarlık ihracat yaptığını belirten Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, EİB üyelerinin Almanya’ya ihracatının ise 1 milyar 272 milyon dolara ulaştığını, amaçlarının Almanya’ya ihracat rakamını daha yukarı taşımak olduğunu kaydetti.

Almanya ile Türkiye arasında tarihi bağlar olduğunu, bu ticari bağlantıların ticari ilişkileri desteklediğini anlatan Ünlütürk, “Zaman zaman Almanya ile Türkiye arasında siyasi ilişkilerimizde gerilimler yaşansa da, tarihi bağlarımız ekonomik ilişkilerimizi güçlendirecek boyutta. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin yakın zamanda Almanya’ya yaptığı ziyaret ve bizlerin yapacağı temaslar ilişkilerimizin normalleşmesini hızlandıracak. Yerimizde durursak bu geri gitmek anlamına gelir. Ege Bölgesi’nin ihracatının artması için işbirliği yapmaya devam edeceğiz. Egeli ihracatçılarımızı “Türk-Alman Ekonomi Günü”ne katılmaya ve ikili görüşmelerde bulunmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Almanya’dan gelen firmaların Türkiye’den özellikle gıda ve teknik tekstiller alanlarında ithalat yapma konusunda istekli olduğu bilgisini paylaşan EİB Koordinatör Başkanı Ünlütürk, Alman firmaların bir kısmının ise Türkiye’de yatırım yapma niyetinde olduğunu, yabancı ortaklı yatırım yapmak isteyen Türk işadamlarının “Türk-Alman Ekonomi Günü”ne katılmalarının ticari ortaklıkları doğurabileceğini sözlerine ekledi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba günü Ege İhracatçı Birlikleri’nde gerçekleştirilecek olan “Türk-Alman Ekonomi Günü”nde ilk önce önde gelen Alman firmalarının kendilerini tanıtacakları sunumlar gerçekleştirilecek. Ardından Alman firmaların temsilcileri ile ihracatçı firma temsilcileri arasında ikili görüşmeler yapılacak. “Türk-Alman Ekonomi Günü”ne katılmak isteyen ihracatçı firmalarımızın, 14:00 – 17:00 saatleri arasında, yapılacak olan ikili iş görüşmeleri için http://rezervasyon.egeliihracatcilar.com/asp/RandevularIlkGiris.asp?FuarId=20170510140443bağlantısından görüşmek istedikleri firmalardan uygun saatler için randevu almaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk mühendis NASA kataloğunda

Dünya kamuoyunun paylaşımına açılan katalogda, kategoriler halinde iş sistemlerinden mürettebat desteğine, insansız hava araçlarından sessiz uçaklara kadar farklı teknik uygulamalar için çok sayıda yazılım yer almaktadır. Dr. Yıldız tarafından geliştirilen CAPIO isimli teknoloji, pilot kaynaklı salınımları önlemeye yönelik bir uçak kontrol sistemidir. Sistem, uçak performansını olumsuz yönde etkilemeksizin pilot tarafından […]

Subscribe US Now