Almak istediğiniz gayrimenkulün tapusu ‘temiz’ mi?

kobipostasi

Gayrimenkul satışlarında, alıcının gayrimenkulün fiziki yapısı konusunda bilgisi olsa da bu bilgi, tapu kayıtlarını kapsamayabiliyor. Örneğin; kentsel dönüşüm kapsamında da eski binaların yıkılarak yerlerine yeni binaların yapılması için işlenen ‘riskli yapı’ beyanları bu yapılarda gayrimenkul alımı gerçekleştirmek isteyen kişileri endişelendiriyor. Özellikle eski yerleşim yerlerinde kişiler, aldıkları gayrimenkullerin üzerindeki ‘eski eser’ ve ‘sit alanı’ şerhlerine dikkat etmeyebiliyor. İşte bu noktada devreye giren Sağlam Tapu, alıcıyı koruyan profesyonel bir destek olarak bireysel alıcının güvenle gayrimenkul almasına yardımcı oluyor.


Gayrimenkul alımlarında tapu kaydında bulunabilecek takyidatlar ve oluşabilecek riskler, önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Alıcı tarafından tapu sicili, tüm detaylarıyla incelenmemişse, her satın alma alıcının aleyhine potansiyel riskler taşıyabiliyor. Aslında bu riskleri en aza indirmek için bankalar ve finans kurumları, ekspertiz raporu, profesyonel destek hizmetleri vb. çözümlerle kredinin teminatı olan gayrimenkule ait riskleri bertaraf etmeye çalışıyor. Fakat bireysel alımlarda bu detaylara hâkim olmak pek kolay değil. Bu ve benzer sebeplerle Sağlam Tapu’yu tasarlayan FU Gayrimenkul, alınacak gayrimenkulün sorunsuz ve güvenilir bir şekilde satın alınmasına katkı sağlıyor. Sağlam Tapu ve alt ürünü olan Taşınmaz Risk Analizi ile gayrimenkul alan kişiler için Tapu Müdürlüklerinde takyidat araştırması ile belediyelerde proje ve imar incelemesi yapan FU, henüz alım sürecine başlamadan gayrimenkul üzerinde risk yaratabilecek hususların tespitini gerçekleştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otel dolulukları yükseldi

Gelirlerde gerilemeye karşın otel dolulukları arttı Paskalya tatili ve Ortadoğu pazarındaki canlılık Türkiye genelinde otel doluluklarını çift haneli artırdı. Özellikle İstanbul, yüzde 30’a yaklaşan artış yakaladı. Konaklama sektöründe Nisan ayında Türkiye genelinde ve özellikle de İstanbul’da yaşanan doluluk artışı umut verirken, bu artışın henüz fiyatlara yansımaması dikkat çekiyor. Dünyanın önde […]

Subscribe US Now

Betboo Porno