Allianz Grup ?İklim Değişiklikleri? raporu dikkat çekiyor.

kobipostasi

İklim değişikliği kontrol altına alınmazsa birçok ekolojik sistemde tetiklime noktaları oluşacak.

Allianz Grup tarafından hazırlanan ?İklim Değişiklikleri? raporuna göre; küresel iklim değişikliği kontrol altına alınmazsa birçok hassas ekosistem bozulacak ve bu bozulmalar dünya üzerinde çevresel, ekonomik ve sosyal anlamda yıkıcı değişimleri tetikleyecek.

Rapora göre küresel iklim değişikliği ve buna bağlı küresel ısınma kısa sürede kontrol altına alınmaya başlanmaz ise bozulan her ekosistemin bir diğerini tetiklemesi sonucu tahmin edilenden çok daha kısa süre içinde büyük bir ekolojik çöküntü yaşanabilir. Böyle bir ekolojik yıkımın sonucu olarak yüzlerce milyar dolarlık ekonomik ve sosyal problem ortaya çıkabilecek. Rapor, son 40 yıl içerisinde iklim ve havaya bağlı sigorta hasar taleplerinin de arttığını ortaya koydu.

Raporu yorumlayan Allianz Türkiye CEO?su Alexander Ankel?e göre, iklim değişikliği büyük riskler ve potansiyel etkiler taşımakta ve birçok iş alanını etkilemektedir. Ankel, ?Durum devam ederse iklim değişiklikleri 20 yıl içerisinde finansal endüstriyi de etkilemeye başlayacak. İklim değişikliğine karşı acil önlem almalı, yıkıcı ve yok edici değişiklikleri en aza indirgemeye çalışmalıyız.? dedi.

Raporun öngörüsüne göre, acil bir iklim eylem planı devreye sokulmadığı takdirde, örneğin Amazon yağmur ormanları kuraklık yüzünden yok olurken, muson yağmurları Hindistan ve Nepal?in seller altında kalmasına neden olacak ve Amerika kıtasının doğu sahilleri yükselen deniz suları altında kalacak. Raporda felaket düzeyinde meydana gelecek bu değişikliklerin milyarlarca insanın hayatını etkilemesi ve yüzlerce milyar dolarlık hasara yol açacağına dikkat çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Zbs Alfaçelik 90 günde fabrika kuruyor

Zbs Alfaçelik, Türk ekonomisinin can damarı KOBİ?leri fabrika sahibi yapmak için çalışmalarına hız verdi. Kuruluş küçük ölçekli işletmeler için ortalama 2 bin metrekare büyüklükten başlayan fabrikalar kuruyor. 90 günde inşa edilen fabrikanın metrekare fiyatı 200 dolar civarında Türkiye?nin ilk yapısal çelik firmalarından biri olan Zbs Alfaçelik, küçük ve orta ölçekli […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx