Adanalı gıda devi, yağa itibarını tekrar kazandırdı

kobipostasi
Sunar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çomu
Sunar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çomu

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl düzenli olarak açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” raporunda, Türkiye mısır yağı ihracatının üçte birini tek başına gerçekleştiren Sunar Yağları, Adana’nın lider yağ markası olarak dikkat çekti. Sunar Yağlarını üreten Elita Gıda İSO 500 sıralamasında 213. olmasının yanı sıra listeye Adana’dan girebilen tek yağ üreticisi olmanın gururunu yaşadı. Sunar marifetli incebelli lezzetleriyle sofraları şenlendiren; Sunar Profesyonel kalitesiyle ustaların vazgeçilmezi olan Elita Gıda listede geçen yıla oranla 10 basamak yükseldi.

Bundan sadece birkaç ay önce, Merkezi Brüksel’de bulunan International Taste&Quality Institute’den Türkiye’de üstün lezzet ödülünü alan tek yağ markası olan Sunar Yağlarını üreten Elita Gıda, 2012 yılında gerçekleştirdiği performans ile Türkiye’nin sanayi devlerini listeleyen İSO 500 sıralamasında geçen yıla oranla 10 basamak atlayarak 213. sıraya yerleşti.

Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün 2005 yılından bu yana her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Sunar Profesyonel Pasta Margarini ve Sunar Mısır Yağı dünyanın önde gelen derneklerinin master cheflerinin beğenisini kazanarak ITQI’nin “üstün lezzetli’’ ürünler kategorisine girmesinin gururunu yaşayan Sunar, İSO 500 listesinde de Adanalı tek yağ üreticisi olarak bu gururunu katladı.

s1376477428_DSC_8253__2_Yağın ustası ve ustaların tercihi olarak bilinen, Türkiye’nin tarladan sofraya mısır yağı üretebilen tek entegre tesisine sahip olmasının yanı sıra pastacılık, endüstriyel ve catering alanlarında ev dışı tüketime yönelik ürünleri ile de profesyonellerin beğenisini kazanan Elita Gıda; Sunar ve Sunar Profesyonel markaları ile yağ pazarındaki öncülüğünü devler liginde taşımanın haklı gururunu yaşadı ve Adana’ya yaşattı.

Tarıma dayalı sanayi yatırımları, Çukurova Bölgesi’nde ayçiçeği, mısır ve soya ekimi yaygınlaştırmaya yönelik başarılı çalışmaları ve arkası sıra çıkardığı kaliteli ürünleri ile tanınan Sunar Grup, yaklaşık 40 yıldır Türkiye ve Çukurova çiftçisinin yanında. Sunar Grup’un 80’li yıllarda yatırım yaptığı mısır, bugün Adana’nın en önemli zirai faaliyeti haline gelmiş durumda. Türkiye’de üretilen toplam mısırın yüzde 45’ini tek başına karşılayan Çukurova bölgesi tarımı ve ekonomisi için Sunar Grup oldukça önemli bir yere sahip.

İSO listesine Adana’dan tek yağ firması olarak giren Elita Gıda, listeye giren 12 firmanın içindeki tek gıda firması olarak da dikkat çekiyor. Bunun en önemli nedeninin büyüme ve ihracat odaklı üretim olduğunun altını çizen Sunar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çomu, “Altı yılda hızla yayıldık. 4 kıtada 75 ülkeye yağ ihraç ediyoruz. Bu ülkelerin Türk ürünlerine çok kıymet verdiklerini görüyoruz. Bunda kaliteli üretimin çok etkisi var. İhracatta daha da büyüyeceğiz,” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akfen GYO 2012 Faaliyet Raporu’na 4 ödül

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) 2012 Faaliyet Raporu Amerika merkezli bağımsız Mercomm kuruluşu tarafından düzenlenen ve bu yıl 27’ncisi organize edilen ARC Awards yarışmasında “Best of Turkey” dahil olmak üzere toplam 4 ödül kazandı. Akfen GYO’dan yapılan açıklamaya göre, “Akfen GYO’nun kapıları yeni başarılara açılıyor!” temasıyla hazırlanan Akfen GYO 2012 Faaliyet […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx