9 saatlik yolculuğu 3.5 saate indirecek Boom görücüye çıktı

KOBİ Postası

Concorde’un varisi olarak da anılan “Boom”yeni süpesonik jet modelinin prototipini görücüye çıkardı.

Boom yeni süpersonik jet uçak modelini tanıttı. 88 yolcuya ev sahipliği yapacak olan model 2021 yılında ilk uçuşunu yapacak. 
Söz konusu uçak sahip olduğu motorların yardımıyla New York’tan Londra’ya 3.5 saatte uçacak. Bugün kullanılan uçaklar ile bu uçuş 9 saat sürüyor. 
ABD ordusu tarafından savaş uçaklarına güç sağlamak için kullanılan üç J85-15 motora ev sahipliği yapan model Mach 1.3 hızlarına ulaşabilecek. 
Takma adı ‘Baby Boom’ olan model, 50 yıl önce Concorde’dan bu yana ilk uçuşa çıkan uçak olarak da tarihe geçecek. 
Boom’un kurucusu ve CEO’su Blake Scholl lansmanda yaptığı açıklamada “Boom, kurucu misyonumuza doğru ilerlemeye devam ediyor. Amacımız dünyayı daha erişilebilir bir yer haline getirmek” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nobel Ekonomi Ödülü'nü Milgrom ve Wilson kazandı

2020 Nobel Ekonomi Ödülü’nü ‘ihale formatları’ konusundaki çalışmalarından dolayı Milgrom ve Wilson kazandı. 2020 Nobel Ekonomi Ödülü’nü Paul R. Milgrom ve Robert B. Wilson aldı. Ödül, ikilinin ‘ihale teorisine yönelik iyileştirmeler ve yeni ihale formatları için buluşlar’ konusunda yaptığı çalışmalar üzerine verildi. Nobel Ödül Komitesi, Twitter yoluyla yaptığı açıklamada, “Alfred Nobel […]

Subscribe US Now