50 SORUDA KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ve İNSANLAR

admin

Küresel ısınmanın sorumlusu bizler miyiz? İklim değişikliği inkarcılığı neden sakıncalı? Denizlerin yükselmesi nereye varacak? İçimizde bir mağara insanı mı yaşıyor?

Bu soruların ve çok daha fazlasının cevabını, Altınbaş Üniversitesi yayınlarından çıkan 50 Soruda Küresel İklim Değişikliği ve İnsanlar kitabında bulmak mümkün. “Herkes İçin” başlığı altında yayımlanan “50 Soruda” kitap serisinin son üyesi, iklim meselesini herkesin anlayabileceği bir dille ele alıyor. Gündelik hayatımıza olan etkisi her geçen gün belirginleşen iklim değişikliğine dair farkındalığı ve bilgi birikimini arttırmayı amaçlayan eser, okurları hem günlük yaşamdaki alışkanlıklarını değiştirmeye hem de küresel iklim krizinin aktif bir öznesi olmaya çağırıyor.

50 Soruda Küresel İklim Değişikliği ve İnsanlar

Yazar: Hayri Kozanoğlu

Sayfa: 170

Altınbaş Üniversitesi Yayınları

Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu Hakkında

1956 yılında Adana’da doğdu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak girdi. Yüksek lisans ve doktorasını işletme finansmanı konusunda yaptı. Bir ara bürokraside Eximbank’ta görev aldı. 1992’de Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’ne girdi. Halen aynı bölümde iktisat politikası profesörüdür. Evli ve iki çocuk babasıdır. Eski ÖDP genel başkanı, Birgün Gazetesinde köşe yazarıdır. Halen daha Altınbaş Üniversitesi’nde akademisyenlik görevini sürdürmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SEPHORA VE KAGİDER KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN BİR ARADA

“Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” sloganıyla alışılmış güzellik kalıplarına meydan okuyarak kadınların içlerindeki gücü ortaya çıkarmaya odaklanan Sephora Türkiye, kadınların girişimcilikte ve sosyal hayatta güçlenmesi, hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması hedefiyle yola çıkan KAGİDER ile el ele vererek kozmetik ve güzellik sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı başlattı. Kadın […]

Subscribe US Now

Betboo