300 MİLYAR DOLARLIK MUHAFAZAR GİYİM PAZARI, TÜRK DERİCİLERLE BULUŞUYOR

KOBİ Postası

24-26 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek LeShow İstanbul, önemli bir konuğu ağırlamaya hazırlanıyor. Arap Dünyasının en etkili 50 iş kadını ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni şekillendiren en etkili 100 iş insanı arasında yer alan “İslami Moda ve Tasarım Konseyi (Islamic Fashion & Design Council-IFDC) Kurucusu ve Başkanı Alia Khan, Fuar’ın küresel marka temsilcisi ve onur konuğu olacak.

IFDC Başkanı Alia Khan, 2018 verilerine göre 1 milyar tüketici ve 300 milyar dolarlık pazar hacmiyle Amerika ve Çin’den sonra üçüncü büyük giyim pazarı olan muhafazakâr giyimin kendi güçlü markalarını ve tasarımcılarını yaratması için Dubai ve New York başta olmak üzere Kanada, İtalya, Güney Afrika, Pakistan ve Rusya’daki ofislerinde çalışmalar yürütüyor. Alia Khan’ın katılımı Türk deri ve moda sektörü firmalarının, özellikle Orta Doğu ve Körfez Bölgesi’nde marka bilinirliği, pazar varlığının güçlendirilmesi ve ihracat potansiyellerinin geliştirilmesi için önemli rol oynayacak.

24 Ocak akşamı düzenlenecek gala defilesine katılacak olan Alia Khan, 2 gün boyunca Türk deri üreticileri ve tasarımcılarıyla bir araya gelerek deri sektöründeki gelişmeleri ve yeni pazar yapılandırmalarındaki stratejileri konuşacak.

Türk deri ve moda sektörüne hız kazandırmak için hazırlanan LeShow İstanbul’da, toptancı merkezlerinden perakendecilere kadar sektörün her kesiminden seçkin katılımcı, ziyaretçi ve satın alımcılar bir araya gelecek. ABD, Japonya, Avustralya, Yunanistan, Portekiz, Fas, Benin, Katar, Kuveyt, Dubai, Lübnan, Kazakistan, Ukrayna, İtalya, Rusya ve Almanya gibi ülkelerden birçok markanın yoğun ilgi gösterdiği fuar, ihracatta hızla büyüyen deri pazarında yer almak isteyen Türk deri firmaları için buluşma noktası olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sarf malzemeleri pazarında bir ilki gerçekleştirdi

Ofis sarf malzemeleri tedariki pazarının önemli oyuncusu Ofix.com, sektörde bir ilki gerçekleştirerek, otomatik ödeme sistemine dâhil oldu. 40.000 civarı aktif müşterisi bulunan Ofix.com, bundan böyle tıpkı elektrik, su ve internet faturalarında olduğu gibi otomatik ödeme talimatıyla ödemeleri kabul edecek. 5 yıl içerisinde 195.000 müşteriye ulaşan Ofix.com, Garanti Bankası ile başlattığı […]

Subscribe US Now