30 milyon dolarlık kripto token 90 dakikada tükendi

KOBİ Postası

Merkezi olmayan ödeme ağı ve stablecoin Havven, topluluk mensupları ve üst düzey katılımcılardan 90 dakika içinde 30 milyon dolar fon topladığı token satışlarının başarıyla tamamlandığını duyurdu. Kitle fonlamasıyla edilen sermaye, kripto para ekonomisine ilk kez sürdürülebilir istikrar sağlamayı hedefleyen Havven’in stablecoin platformunun geliştirilmesi için kullanılacak.

Kripto para dünyasından ve bu ekosistemin fonlamaya katılan ünlü yatırımcılar arasında BlockTower Capital, Blockasset Ventures, AlphaBlock, GBIC, Astronaut Capital, TokenStack Partners, OGroup, Synapse Capital, TGO Capital, DDC Fund, YouBi Capital, Block0, Beachhead Venture Capital ve Sandbar Investments bulunuyor. Dünyanın önde gelen fonlarından alınan bu katkı sayesinde Havven, güvenilir bir al/sat aracı ve günlük ekonomiye kolayca dahil edilebilecek nitelikte stabil bir kripto para geliştirerek, Blockchain teknolojisinin yaygınlığını hızlandıracak parayı çevreleyen teknolojileri güçlendirecek.

Havven’in oluşturduğu topluluk gibi, platformu geliştiren ekip de finansal teknolojileri hızlandırıp, adem-i merkeziyetçi (decentralized) finansal çözümler sunmayı ve kripto parayı günlük alışverişler için bir alternatif haline getirmeyi hedefleyen bir grup girişimci ve Blockchain uzmanından oluşuyor. Ethereum ağı üzerinde açık kaynaklı bir protokol olarak yayımlanan Havven sistemi, böylelikle adem-i merkeziyetçi sistem ve platformların geliştirilmesine önayak oluyor.

Havven ekibinin geliştirdiği platform stabil ve dijital bir para birimi kullanarak varlık transferi ve daha az gecikmeyle dünyanın her yerine gönderim gibi avantajlar sunarken, kripto para takas merkezleri ve diğer platformlar için bir al/sat aracı olarak kullanılabiliyor. Havven ayrıca güvenli bir tasarruf aracı niteliği taşıyor.

Havven’in kendine özgü stablecoin modeli iki ayrı token’dan oluşuyor: Nomin adlı stabil al/sat token’ları ve onların teminatı olan Havven rezerv token’ları. Stablecoin ile işlem yapanlardan ücret alan Havven, bu kesintiyi rezerv token sahipleri arasında dağıtıyor. Böylelikle sistemin devamlılığı sağlanıyor. Havven’in para çıkarma mekanizması, kendi kendini destekleyen bu sistem sayesinde ek bir teminata gerek duymuyor.

“Bu projeye başlarken, paranın geleceğinde kripto para birimleri olduğuna inancımız tamdı. Ancak mevcut para birimlerinin sunduğu istikrarın aynısını sağlamadığı sürece, özellikle günlük kullanım için kripto paranın ciddiye alınması mümkün değil.” diyen Havven CEO’su Kain Warwick, sözlerini şöyle tamamladı: “Havven’in kurduğu platform hem dijital bir para birimine yatırım yapmanın faydalarını sağlıyor hem de kripto ekonomiyi günlük hayatın içine dahil etmek için gerçek bir potansiyel sunuyor.”

Havven’in önceliği istikrarlı yapı 

Havven, merkezi olmayan bir rezerv token’a ve son kullanıcılara ABD dolarına sabitlenmiş bir stabil kripto parayla işlem yapma imkanı sunan stabil token’a dayalı çift token’lı stablecoin projesi olarak Avustralya’nın en büyük kripto para ödeme sistemi blueshyft’i geliştiren ekip tarafından kuruldu. Havven’in seçkin danışmanları arasında Doc.ai’den Walter De Brouwer gibi isimler bulunuyor. Havven’in ekonomik modeli, stabil token Nomin ile günlük işlemler için istikrarlı bir al/sat aracı sunarken, bu paranın değerini ağ geneline dağıtılmış sabit sayıda Havven adli rezerv token’la destekliyor. Blockchain’in değişmez yapısı ve açık kaynak yaklaşımının sunduğu şeffaflık, hataya sebep olabilecek her türlü noktayı ortadan kaldırıyor. Havven, kripto paranın sahip olduğu avantajlara bir de istikrarlı yapıyı ekliyor. Pratik bir al/sat aracı sağlamak için tasarlanan sistem, adem-i merkeziyetçi yapısından ödün vermeyerek dijital para teknolojisini kayda değer biçimde geliştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Matbuat Yayın Grubu, 5 yeni kitabı okuyucuyla buluşturuyor

Tarih ve inceleme-araştırma türündeki ilk kitap İslamcıların Filistin Meselesine Yaklaşımı başlığını taşıyor. Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Pınar Özden Cankara’nın Türkiye’de Sağ Muhafazakâr-İslamcıların Filistin Sorununa Yaklaşımı adını taşıyan doktora tezinin yayına uyarlanmış versiyonu olan kitapta, belli bir dönem seküler-sol karakteriyle temayüz eden Filistin direnişine islamcıların Hamas’ın kurulmasından sonra sahiplendiği iddialarının gerçekliği […]

Subscribe US Now