3 MİLYAR DOLARLIK AVUSTRALYA PAZARINA TÜRK MOBİLYACILAR 14-16 EKİM’DE ÇIKARTMA YAPACAK

KOBİ Postası

İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği,  14-16 Ekim 2020 tarihleri arasında Avustralya’ya yönelik Sanal Ticaret Heyeti gerçekleştirecek. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç konuya ilişkin olarak, “Avustralya tüm dünyadan 3 milyar dolarlık mobilya ithal etmektedir. Türkiye’nin bu pazara ihracatını yakın vadede 50 milyon dolara, orta vadede ise 100-150 milyon dolara çıkarmayı hedeflemekteyiz” açıklamasında bulundu.
Dünyanın alanında en büyük 8. ihracatçısı olan Türk mobilya sektörü, Covid-19 sürecinde uluslararası  pazarlarda çalışmalarını sanal ticaret heyetleriyle sürdürüyor. Tüm dünyadan 3 milyar dolarlık mobilya ithalatı gerçekleştiren Avustralya pazarına gerçekleştirilecek sanal ticaret heyeti 14-16 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. 2020 yılının ilk sekiz ayında toplam mobilya ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artışla 2,1 milyar dolar olarak gerçekleştiğini aktaran İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Covid-19 sürecinde mevcut pazarların korunması, yeni pazar çalışmalarının devamı için dijitale taşınan sanal ticaret heyetlerinin kesintisiz sürdüğünü ve İsrail’in ardından yeni rotanın Avustralya olduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU: “AB SÜRECİNİ CANLANDIRMA FIRSATI KAÇIRILMAMALI”

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu dün başlayan AB Konseyi’nde Türkiye ile ilişkiler konusunda alınan kararlar hakkında açıklamada bulundu. Başkan Zeytinoğlu kararın AB’nin Türkiye’ye yaklaşımında önemli bir değişime işaret ettiğini ve bunun AB ile ilişkileri yeniden canlandırmak için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Zeytinoğlu, bir süredir giderek geriye giden AB sürecinin […]

Subscribe US Now