İngiltere ve Kanada Brexit sonrası için anlaşmaya vardı

KOBİ Postası

İngiltere ve Kanada Brexit sonrasındaki ticaret rejimini belirleyecek ikili anlaşmayı imzaladı.

İngiltere ve Kanada Brexit sonrasında da iki ülke arasındaki 27 milyar dolarlık mal ve hizmet akışını devam ettirebilmek için cumartesi günü bir devamlılık anlaşması imzaladı ve gelecek sene müzakerelerle var olan bağları daha da derinleştirmeyi taahhüt etti.

İngiltere, yıl sonunda Avrupa Birliğinden ayrıldıktan sonra devreye girecek şekilde farklı ülkelerle ikili ticaret anlaşmaları görüşmeleri gerçekleştiriyor, bu görüşmelerin bir çoğuysa halihazırda AB üyesiyken olan şartların devamını korumayı amaçlıyor.

İngiliz Ticaret Bakanı Lizz Truss yaptığı açıklamada, “Bugün imzalanan anlaşma 20 milyar pound değerindeki ticareti ve binlerce işi perçinliyor.” dedi.

Başbakan Boris Johnson ise küresel İngiltere imajını tekrardan şekillendirmeye ve AB ile olanlardan daha iyi anlaşmalar yapabileceğini göstermeye çalışıyor.

İki ülke arasındaki anlaşma resmi olarak imzalanmadan önce son bir hukuksal değerlendirmeden geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

OECD: Küresel ekonomi batma ya da çıkma anıyla karşı karşıya olabilir

OECD Genel Sekreteri Gurria, hükümetlerin artan maliyetleri karşılama kabiliyetinin sınırlara yaklaşmasıyla birlikte pandemi sürecinde küresel ekonominin batma ya da çıkma anıyla karşı karşıya olabileceğini belirtti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz