CTIFIT TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI KURUMSAL WELLBEING ZİRVESİ LOOP SUMMIT ONLINE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KOBİ Postası

Kurumsal Wellbeing alanında Türkiye’nin en büyük etkinliği olan ve geçtiğimiz yıl Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenen Kurumsal Wellbeing Zirvesi LOOP Summit, bu yıl 1-8-15-22 Ekim tarihlerinde Josh Bersin, Ekrem İmamoğlu, Laurie Santos ve BJ Fogg gibi dünyaca ünlü konuşmacıların katılımıyla online ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük Kurumsal Wellbeing etkinliği olan Kurumsal Wellbeing Zirvesi LOOP Summit bu sene “Beyaz Tavşanı Takip Et” sloganıyla birlikte bizi İnsan Kaynakları Harikalar Diyarında buluşturdu. Ülkemizde ‘kurumsal wellbeing (esenlik)’ kavramının yerleşmesini sağlamak üzere şirketlere “iyi yaşam programları” sunan Actifit tarafından düzenlenen zirve, Josh Bersin, Ekrem İmamoğlu, Evrim Kuran, Laurie Santos gibi dünyaca ünlü 30 farklı ismi bir araya getirdi. Moderatörlüğünü Actifit Kurucusu ve Genel Müdürü Melis Abacıoğlu’nun yaptığı zirvede, 4 hafta boyunca 2 saatlik oturumlarla birlikte 27 farklı kurumdan 30 ismin eşliğinde pandemi döneminde esenlik, değişim ve İK teknolojileri konuşuldu.

Zirveye yoğun ilgi

Yale Üniversitesi Profesörü ve Coursera’nın en popüler dersi olan “Mutluluğun Bilimi” dersinin yaratıcısı Prof. Laurie Santos ile başlayan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kapanış konuşması ile son bulan zirveye, dünyadan ve Türkiye’den alanının önde gelen isimleri konuk oldu. Konuşmacıların yanı sıra katılımcıların da yoğun ilgi gördüğü zirveye 4777 kişi katıldı.

Dünyanın önde gelen isimleri, esenlikte liderliğin öneminden bahsetti

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bir şehri yönetmek ve şehrin esenliğinden sorumlu olmak aslında sadece o kişinin “şehrin moderatörü” olması anlamına geliyor. Bu şehrin, başarılı bir moderatörlükle birlikte yetenekli, becerekli ve üreten insanları cesaretlendirmeye ihtiyacı var.” dedi.

SAP-Success Factors, Oracle ve Workday gibi şirketlerin iK Teknolojileri danışmanı ve Josh Bersin Academy kurucusu Josh Bersin, liderlerin çalışanlarına işlerini dikte etmek yerine, çalışanların desteğe ihtiyaçları olduğu zamanlarda bu desteği sağlamaları gerektiğini söyledi. Ayrıca liderlerin kendi yılmazlıklarını ve dirençliliklerini arttırarak çalışanlarını da bu konuda motive etmelerinin özellikle pandemi döneminde önemli olduğunu ekledi.

Kuşak araştırmacısı ve yazar Evrim Kuran “Motivasyon çok kırılgan bir olgu. Liderler olarak, motivasyonu artırmaya odaklanmak yerine ortama odaklanmalıyız ve pozitif bir ortamda inançla birlikte kişinin kendi kendini motive etmesini sağlamayalıyız.” dedi.

Stanford Profesörü ve Stanford Davranış Bilimleri Laboratuvarı Kurucusu BJ Fogg da motivasyonun davranış değişiminde çok kırılgan olduğundan ve liderlerinin bunun farkında olması gerektiğinden bahsetti.

Yale Üniversitesi Profesörü ve Coursera’nın en popüler dersi olan “Mutluluğun Bilimi” dersinin yaratıcısı Prof. Laurie Santos, “Liderlerin çalışanlarına rol modeli olması ve sağlıklı alışkanlıklar konusunda kendilerini ön plana çıkarmaları, çalışanların esenliğinde ve sağlıklı alışkanlıklar kazanmasında çok etkili.” dedi.

Virgin Pulse Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı & Bilim Danışma Kurulu Üyesi Dr. David C. Batman, “Pandemi döneminde çalışanların esenliği ile ilgili görüşmeler, toplantılar İK ve üst yönetim tarafından gerçekleşmeli, yönetim bu konuda sorumluluk almalı” dedi.

Mersin ÜTF Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Küresel Migren ve Ağrı Derneği Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, liderlerin şirket içerisinde migren farkındalığı oluşturması gerektiğini söyledi, şirket içi migren araştırmalarının bu bakımdan çok önemli olduğundan bahsetti.

Kurumsal Wellbeing Zirvesi LOOP Summit videoları, izlemek isteyenler için actifit.com.tr/videolar linkinden yalnızca kısa bir süre için erişime açıldı. Bunun yanında, önümüzdeki aylarda, LOOP Summit’in devam etkinliği olan LOOP Talks, Actifit tarafından sürpriz bir iş birliğiyle gerçekleştirecek.

Actifit ve İK Teknolojisi Ürünü Wellbees Nedir?

Wellbees, sürdürülebilir bir “iyi yaşam” programı kapsamında uzman desteği, yarışmalar, içerikler, seminerler ve etkinlikleri kuruma özel dijital bir platformda sunuyor. Actifit, Wellbees uygulamasıyla çalışanlara %82,02 oranında sağlıklı alışkanlıklar kazandırıyor, çalışanları %89,8 oranında daha değerli hissettiriyor ve bağlılıklarını artırıyor.* Türkiye’den Apple Camp’a katılmaya hak kazanan ilk ve tek şirket olan Actifit, 95’ten fazla kurumsal firmaya ve 47.000’den fazla çalışana sunduğu “iyi yaşam” programıyla, çalışanların potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya devam ediyor.

Wellbees için yapılan her 1 TL yatırım, 6.55 TL çalışan ve çalışan markasına yaratılan değer olarak geri dönüyor.*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

PANDEMİ, DİJİTALLEŞME YOLCULUĞUNDA PERAKENDEYE İVME KAZANDIRDI

Talepleri ve beklentileri artan müşterinin ihtiyaçlarını karşılamanın en önemli yolu omnichannel çözümlerinden geçiyor. Değişen alışveriş davranışları, tüm kanallarda sürekli bir gelişimi ve yatırımı zorunlu kılıyor. Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) tarafından […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz