ÇOK KRİTİK BİR GÜNDÜ, BEKLENENİ VERMEDİ!

KOBİ Postası

METİNER SEZER >> Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasının düşüncelerini almak için katıldığı TOBB Ekonomi Şurası’nda yaptığı konuşmada, “Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizde bizler gerçek anlamda yatırım yapabilir miyiz? İstihdam üretebilir miyiz? Mümkün değil. Peki üretim yapabilir miyiz? O da mümkün değil. Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor” dedi.
Erdoğan’ın bu açıklaması “ağaca takılmış uçurtma” misali bir görüntü veriyordu. Yüksekte ama uçmuyor! Oradan almanın da imkanı yok. Hem ağaç yüksek hem de şiddetli rüzgar esiyor!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “yatırımcımızı yüksek faize ezdirmeyeceğiz” diyor. Eğer bir cumhurbaşkanı böyle diyorsa, gereğini yapması lazım değil mi? Ezdirme o halde. Cumhurbaşkanı Erdoğan, onun da cevabını hazırlamış: “Hazırlık dönemi bitti, şahlanış dönemi başladı!” Altı kaval üstü Şişhane! Üfür üfür dur. Daha önce de “Hazırlık dönemi bitti, şahlanış dönemi başladı” demişti! Ondan önce de demişti “Hazırlık dönemi bitti, şahlanış dönemi başladı” diye! Hatta “Ülke ekonomisi pik yapıyor” da demişti! Hele ağzını doldura doldura bir “Ülke uçuyor” demesi var ki, havasından yanından geçilmiyordu! Ne oldu da yine “Hazırlık dönemi bitti, şahlanış dönemi başladı” diyor?
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merkez Bankası rezervlerinin eksi bakiye verdiğine işaret ederek; “18 yıldır her gün uçan ülkenin geldiği nokta bu mu olmalıydı” diye sordu ve “Sürekli bir düğün dernek havasındalar” dedi.
Türkiye’nin önünde iki kritik gün vardı. Bunlardan birisi bugündü, diğeri yarın. Bugün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yatırımcıyı faize ezdirmeyeceğiz” şeklindeki ayağı yere değmeyen açıklaması ile heba oldu. Aslında yarına da mesaj vardı Erdoğan’ın “yatırımcıyı enflasyona ezdirmeyeceğiz” sözünün arkasında. Erdoğan’ın bu sözünden sonra yarın toplanacak olan Merkez Bankası Faiz Politikası Kurulu, politika faizini piyasanın beklentisi olan 400-500 baz puan artırabilir mi? Sanmam!
Yeni yeni yasaklar açıklanmasına rağmen korona virüs ile mücadelede başarı sağlanamıyor. Muhalefet en az 14 gün tamamen karantina ilan edilmesini ve sokağa çıkmanın yasaklanmasını istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak başarmak mecburiyetindeyiz” diyor ve vatandaşın tedbirlere uymasını istiyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sağlık Bakanlığı’nın korona virüsle ilgili verileri gizlediğini iddia etti ve “’Türkiye genelinde 11 418 kişi hayatını kaybetti’ deniyor. Sadece İstanbul’da hayatını kaybeden kişi sayısı 9 bin 872” diyerek; bu işte bir gariplik olduğunu söyledi.
Uzmanlar ise tehlikenin çok büyük olduğuna dikkat çekip “biz yangın var diyoruz siz yangın alarmına bakıyorsunuz” diye seslendi iktidara!
Bu arada Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu’na yazdığı 4 sayfalık mektup mahkemelik oldu. Kılıçdaroğlu, kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu ileri sürdüğü Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.
Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor, Bahçeli’yi eleştiriyorum yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Türkiye’nin geldiği yere bakın Allah aşkına” ifadesini kullandı.
Olay şöyle gelişti: Kılıçdaroğlu, Salı günü partisinin meclis grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin” diye sormuştu.
Bu ifadenin ardından Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı 4 sayfalık mektupta, CHP liderine “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın” gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadeler kullandı.

www.ekoyes.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Küresel borçlar 272 trilyon doları aşarak rekor kırdı

Küresel borç seviyesi, bu yılın ocak-eylül döneminde 15 trilyon dolar artarak 272 trilyon doları aştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı Uluslararası Finans Enstitüsünün (IIF) yayınladığı “Küresel Borç Monitörü” raporuna göre, […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz