Perakende satış hacmi yüzde 7.8, ciro yüzde 20.7 arttı

KOBİ Postası

Türkiye genelinde, Eylül ayında yıllık bazda perakende satışlarda toplam hacim yüzde 7.8, aynı dönemde toplam ciro da yüzde 20.7 yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, sabit fiyatlarla perakende satış hacmi Eylül’de yıllık bazda; gıda, içecek ve tütün satışlarında yüzde 9.2, gıda dışı satışlarda (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 9.0, otomotiv yakıtı satışlarında yüzde 3.2 arttı. Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi Eylül’de aylık bazda; gıda, içecek ve tütün satışlarında yüzde 3.5, gıda dışı satışlarda (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 2.9, otomotiv yakıtı satışlarında yüzde 1.6 arttı. Cari fiyatlarla perakende ciro Eylül ayında yıllık bazda; gıda, içecek ve tütün satışlarında yüzde 22.1, gıda dışı satışlarda (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 25.8, otomotiv yakıtı satışlarında yüzde 5.2 arttı. Cari fiyatlarla perakende ciro Eylül’de aylık bazda; gıda, içecek ve tütün satışlarında yüzde 3.3, gıda dışı satışlarda (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 4.8 artarken, otomotiv yakıtı satışlarında yüzde 0.4 azaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BRAND WEEK ISTANBUL SONA ERDİ

Hafta boyunca “Çizginin Dışındakiler” temasıyla iletişim ve pazarlama dünyasına ilham veren Brand Week Istanbul’da beş günlük maraton sona erdi. EMEA bölgesinin en büyük iş ve markalar dünyası buluşması olan Brand […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz