British American Tobacco Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi’nin Stratejik Rollerinde Üç Türk

KOBİ Postası

British American Tobacco Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi Operasyonlar Direktörü görevine Volkan Oruk’un getirilmesiyle Avrupa ve Kuzey Afrika (ENA) Bölgesinde üç Türk yönetici stratejik roller üstlenmiş oldu.

Türkiye’nin en büyük yabancı yatırımcıları arasında yer alan British American Tobacco’da Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi Operasyonlar Direktörlüğü görevine Volkan Oruk atandı. Oruk yeni görevinde bölgenin tüm operasyon faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak.

BAT Türkiye, Kafkaslar ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç ve BAT Rusya, Orta Asya ve Belarus Bölge Direktörü olan Faruk Yener’in ardından Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi Operasyonlar Direktörlüğü görevine Volkan Oruk’un getirilmesiyle üç Türk yönetici BAT globalde oldukça stratejik ve önemli rolleri üstlenmiş oldu.

1993 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Volkan Oruk, eğitimine İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme bölümünde yüksek lisans ile devam etti. BAT’deki kariyerine 2001 yılında İzmir Tire Fabrikası’nın kurulması esnasında başlayan Volkan Oruk, ardından İzmir ve Samsun’da Fabrika Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye’deki rollerinin ardından İngiltere’de Proje Destek Müdürlüğü, İran ve Mısır’da Operasyon Direktörlüğü gibi birçok farklı üst düzey görevleri başarıyla yerine getiren Oruk, BAT’nin merkez ofisi olan Londra’da ve Polonya’da da değişik görevler aldı. Son olarak üstlendiği CEN Bölge Operasyonlar Direktörlüğü görevi esnasında, 4 fabrikaya ve 7 farklı ürünün tedarik zinciri süreçlerine liderlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dijital dönüşümün ivme kazandığı dönemdeyiz

IBM’in dünya çapında düzenlediği Think Zirvesi’nin Türkiye bölümünde, pandemi nedeniyle hızlanan dijital dönüşüm konuşuldu. IBM Türkiye Genel Müdürü Volkan Sözmen: “Önceleri birkaç yıl süren dijital dönüşüm yolculukları, artık birkaç aya […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz