ASIRLIK ÜÇ ZEYTİN AĞACI ŞİŞLİ’DE

KOBİ Postası

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, 11 Kasım ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ nedeniyle örnek bir girişime daha imza atarak Abdi İpekçi Caddesi’ne asırlık bir zeytin ağacı dikti.

Şişli Belediyesi’nden ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ özelinde örnek girişim.

Ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakma amacı ile her yıl 11 Kasım günü saat 11.00’de düzenlenmesi kararı alınan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ Şişli’de, asırlık zeytin ağaçlarının dikimi ile kutlandı.

Bu amaçla, 300 ile 500 yıl arası yaşlarda 3 adet kadim zeytin ağacı, Şişli’nin değişik bölgelerindeki yeşil alanlara dikildi.

Ağaçlardan ilki, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin tarafından Abdi İpekçi Caddesi’nin sonunda yeniden düzenleme yapılarak yeşil alan haline getirilen alana, diğer iki asırlık zeytin ağacı ise Habitat Parkı ve Şişli Belediye Başkanlığı Binası’nın önündeki yeşil alana dikildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BRAND WEEK ISTANBUL’UN KONUĞU: CEM YILMAZ

Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini, dünyanın en yaratıcı zihinleri ve işleriyle buluşturmayı hedefleyen Brand Week Istanbul, üçüncü gününe Cem Yılmaz enerjisiyle başladı. Son günlerde yer aldığı Opet reklamlarıyla adından söz […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz