OECD genelinde işsizlik Eylül’de yüzde 7.3’e geriledi

KOBİ Postası

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) genelinde işsizlik, Ağustos ayındaki yüzde 7.4 düzeyinden, Eylül ayında yüzde 7.3’e geriledi.

OECD verilerine göre, OECD bölgesi işsizliği Eylül ayında, pandemi öncesindeki Şubat ayına göre hala 2.1 yüzde puan yukarıda bulunuyor. OECD bölgesinde genç (15 – 24 yaş) işsizliği de, Eylülde aylık bazda 0.8 yüzde puan düşüşle yüzde 14.6’ya gerilese de, pandemi öncesindeki Şubat ayına göre hala 3.4 yüzde puan yukarıda bulunuyor.

OECD’nin açıklamasında, genel olarak işsizlik oranındaki son düşüşleri yorumlarken “biraz özen gösterilmesi”nin gerektiğine dikkat çekilerek, verilerin ABD ve Kanada’daki geçici işten çıkarılmış işçilerin geri dönüşünü yansıtığı anımsatıldı ve bu konumdaki kişilerin ABD ve Kanada’da “işsiz” olarak tanımlanırken, diğer birçok ülkede işsizler arasında sayılmadıkları belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

EKSİK OLAN YASALAR DEĞİL, İNSAN HAYATINI ÖNCELEYEN YÖNETİM ANLAYIŞIDIR

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI, İzmir’de 115 kişinin öldüğü depremle ilgili açılama yaptı. Açıklama şöyle: Bilindiği üzere 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir`de gerçekleşen depremde 115 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlercesi de yaralanmıştır. […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz