TÜRSAB ESKİ BAŞKANLARINDAN GÜNGÖR SU HAYATINI KAYBETTİ

KOBİ Postası

Türkiye turizmi, duayen isimlerinden birini daha yitirmenin acısını yaşıyor. Geçmiş dönemlerde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenmiş olan, İstanbul Bebek Oteli’nin kurucusu, Turizm Transport ve Miltur’un sahibi, Halk Müziği Sanatçısı Ruhi Su’nun oğlu Güngör Su, 6 Kasım 2020 Cuma günü hayatını kaybetti.

Ülke turizmi ve tur operatörlüğünün gelişimi adına önemli hizmetlerde bulunmuş olan Güngör Su ile ilgili turizm sektörünün önde gelen isimleri de taziye dileklerinde bulunarak, duayen turizmci hakkındaki görüşlerini paylaştı.

54. DÖNEM TURİZM BAKANI BAHATTİN YÜCEL: “SEKTÖRÜMÜZÜ DIŞA AÇAN ÖNEMLİ BÜYÜKLERİMİZDEN BİRİYDİ”

54. Dönem Turizm Bakanı Bahattin Yücel, vefat eden turizmci Güngör Su ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi; “Zor bir dönemde, geçiş dönemi diyebileceğimiz bir zamanda başkanlık yaptı. Türkiye’nin, özellikle de Alanya’nın İngiliz turist ile tanışmasına öncülük eden isimlerden biriydi. İşinde başarılıydı ve çok insan yetiştirdi. Mütevazı ve kendine özgü bir hayat yaşadı. Bebek Oteli’nin kurucusuydu. Sektörümüzü dışa açan önemli büyüklerimizden biriydi. Allah’tan gani gani rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

TÜRSAB ONURSAL BAŞKANI TALHA ÇAMAŞ: “TÜRKİYE’NİN TURİZMDE TERCİH EDİLEN BİR DÜNYA ÜLKESİ OLMASI HUSUSUNDA ÖNEMLİ KATKILARI OLDU”

TÜRSAB Onursal Başkanı Talha Çamaş, Güngör Su’nun Türk turizmi adına çok kıymetli bir isim olduğunu belirterek; “Değerli bir büyüğümüzdü. Ülkemizin dünyada tercih edilen bir ülke olması hususunda önemli katkıları oldu. Turizm tecrübesi ve kurduğu şirketiyle Türk turizminde İngiliz turist penceresinin açılmasını sağladı. Daima bir ağabeydi. İstanbul’un incisi olarak tabir edebileceğimiz Bebek’te kurduğu oteli İstanbul’a armağan etti ve buranın gusto’su oldu. Günümüzde böyle değerleri yitirmek çok acı” şeklinde konuştu.

TÜRSAB ESKİ BAŞKANLARINDAN MUKTEDİR BALLI: “ÇOK DEĞERLİ BİR MESLEK BÜYÜĞÜMÜZDÜ”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği eski Başkanlarından Muktedir Ballı ise Güngör Su’nun vefatı ile ilgili duyduğu derin üzüntüyü paylaşırken; “Çok değerli bir meslek büyüğümüzdü. Hiç kimseyi kırmadan, seyahat acentalarının gelişimi adına omuz omuza vererek çalıştı. Devletimizle olan ilişkileri çok iyiydi. 26 Ekim’de düzenlenen TÜRSAB Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı’nda kendisini göremeyince üzülmüştüm. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

TÜRSAB BAŞKANI FİRUZ B. BAĞLIKAYA: “ARAMIZDAN AYRILIŞIYLA HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ise yaptığı açıklamada; “Ülke turizmimizin duayen isimlerinden biriydi. Aramızdan ayrılışıyla hepimizi derinden üzdü. Ülke turizmimizin ve mesleğimizin bugüne kadar geldiği süreçte çok değerli emekleri ve katkıları oldu. Türkiye değerli bir turizmciyi kaybetti. Camiamızın başı sağ olsun” dedi.

Duayen turizmci, 7 Kasım Cumartesi günü öğle namazına müteakip İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SİGORTA SEKTÖRÜ TÜM PAYDAŞLARIYLA BİRLİKTE İZMİR’DE

Türkiye Sigorta Birliği, “5 Kasım 2020 tarihi itibarıyla sigorta şirketlerimiz, kasko, tekne, nakliyat, mühendislik ve yangın branşlarında toplam 2 bin 462 hasar dosyası açarken, sonuçlanan dosyalar için sigortalılarına 2,8 milyon […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz