‘Ekonominin kriz öncesine dönmesi zaman alacak’

KOBİ Postası

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonominin Covid-19 pandemisi kaynaklı kriz öncesi düzeylerine dönmesinin biraz zaman alacağını vurguladı ve Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle, iyileşme hızının “son aylarda yavaşladığını”na dikkat çekti.

Powell, Fed’in on iki günlük para politikası toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 enfeksiyonlarındaki artışın “özellikle endişe verici” olduğunu vurguladı ve ekledi:

“Ekonomi hala büyüyor ancak bu konuda kimsenin rahat hissettiğini söylemem. Genişlemenin ilk beş, altı ayını beklenenden daha iyi atlattık … Ama bu hastalık oldukça mütevazı olmalıyız. Bu (hastalık) ortadan kalkmadı.”

Powell’a göre merkez bankası ve ABD Hazine Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen varlık alımları, krizle birlikte finansal koşulları hafifletti ve ekonomiye destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AB ekonomisi 2022'den önce toparlanmayacak

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun 2020 Güz Dönemi Ekonomik Öngörüler raporunda, AB ekonomisinin pandemi öncesi düzeylerine 2022 yılından önce dönemeyeceğine dikkat çekildi. Yeni rapor, Komisyon’un 2020 Yaz Dönemi Ekonomik Öngörüler raporu […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz