AB ekonomisi 2022’den önce toparlanmayacak

KOBİ Postası

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun 2020 Güz Dönemi Ekonomik Öngörüler raporunda, AB ekonomisinin pandemi öncesi düzeylerine 2022 yılından önce dönemeyeceğine dikkat çekildi.

Yeni rapor, Komisyon’un 2020 Yaz Dönemi Ekonomik Öngörüler raporu ile karşılaştırıldığında, 2020 için ekonomik daralma beklentileri yüzde 7.4’e yükseldi. Buna karşılık, güz dönemi güncellemesinde, önümüzdeki yıllara ilişkin büyüme tahminleri nispeten daha az iyimserdi. Güz dönemi raporunda, büyüme öngörüleri 2021 için yüzde 4.1 ve 2022 için de yüzde 3.0 olarak yer aldı.

Avrupa Komisyonu’nun Ekonomi’den sorumlu Üyesi Paolo Gentiloni’ye göre, AB tarihinin en derin durgunluğunun ardından, Avrupa’nın toparlanması Covid-19 vakalarındaki artışla sekteye uğradı. Gentiloni, “Büyüme dönemi 2021 yılında geri gelecek; ancak, Avrupa ekonomsinin pandemi öncesi dözeylerini geri kazanması iki yıl alacak” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alındı

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alındı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (Guvernörü) Murat Uysal görevden alındı. Uysal’dan boşalan göreve eski […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz