Muğla’da 20.17 MWp’lik lisanslı GES projesinin güneş panelleri HT Solar’dan

KOBİ Postası

Çin devletine ait tek güneş paneli üreticisi olan HT Solar, Kinesis Enerji işbirliği ile Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan Özmen-1 lisanslı GES projesinin çözüm ortağı oldu. 23 Ekim 2020 tarihinde kabulü yapılarak devreye alınan 20.17 MWp kurulu güçte lisanslı Özmen-1 GES projesinde, HT Solar’ın ürettiği güneş panelleri kullanıldı.

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, Türkiye’nin dört bir yanındaki güneş enerjisi projelerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Güçlü finansal yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile giderek artan talebe yanıt veren HT Solar, partner firma Kinesis Enerji işbirliği ile Muğla Milas’taki 20.17 MWp kurulu güçte lisanslı Özmen-1 GES projesinin de çözüm ortağı oldu. 23 Ekim 2020 tarihinde kabulü yapılarak devreye alınan lisanslı GES projesinde HT Solar’ın 385W ve 400W monokristal güneş panelleri kullanıldı.

İşbirlikleri yenilenebilir enerji kullanımına katkı sağlıyor

Yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren ve merkezi Ankara’da bulunan uluslararası yatırım ve anahtar teslim EPC (mühendislik-tedarik-inşaat) taahhüt firması Kinesis Enerji, kurulduğu 2008 yılından bu yana toplam 94 MW güçte yenilenebilir enerji projesi yatırımı ve inşaatı tamamlayarak işletmeye aldı. Halihazırda lisanslı Özmen-1 GES’inin kabulünü alan Kinesis Enerji, HT Solar işbirliği ile güneş enerjisinden ülke genelinde daha fazla istifade edilmesini sağlayacak projelere katkı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dünyaca ünlü uzmanlar, 18 Kasım’da COVID-19 pandemisi için Sabri Ülker Vakfı Beslenme ve Sağlık İletişimi Konferansı’nda buluşuyor

Sağlık ve beslenme alanlarında bilimsel bilginin temel alınmasını hedefleyen Sabri Ülker Vakfı, Beslenme ve Sağlık İletişimi Programı’nın 4’üncü yılında uluslararası bir konferansa da ev sahipliği yapacak. Dijital Beslenme ve Sağlık […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz