İzmir’deki depremde ölü sayısı 109’a yükseldi

KOBİ Postası

AFAD, İzmir’deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 109’a yükseldiğini açıkladı; yaralanan 1036 kişiden 138’inin tedavisi devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bugün saat 16.20 civarında yaptığı açıklamada, İzmir’deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 109’a yükseldiğini ifade etti.

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 44 artçı olmak üzere, toplam bin 562 artçı sarsıntı tespit edildi.

Kandilli Rasathanesi, İzmir Seferihisar açıklarında 30 Ekim’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 6.9, AFAD 6.6 olarak açıklamıştı.

Depremde 1036 kişi yaralandı, yaralılardan 898’i taburcu edildi, 138 kişinin tedavisi devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu sabah yaptığı açıklamada, “Şu an 12 hastamız yoğun bakımda, 5’inin durumu ağır” demişti.

İzmir’de arama ve kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 13’ünde çalışmalar tamamlandı, 4 binada ise çalışmalar sürdürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak çağrı: Teklifi geri çekin

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, AKP’nin esnek ve kısmi çalışmayı da içeren torba yasa teklifine karşı ortak açıklama yaptı. Teklifin geri çekilmesini istedi. Türk-İş, Hak-İş ve DİSK yaptığı ortak açıklamada 25 […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz