İşletmelerin nakit döngüsü Octet güvencesinde

KOBİ Postası

65 ülkede faaliyet gösteren Avusturalya merkezli ödeme kuruluşu Octet, şirketlerin nakit akışını hızlandırıp globalde 3 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak, deneyimini Türkiye’ye taşıdı. Kriz dönemlerinde önemi iyice hissedilen “nakit döngüsü”nün sorunsuz işlemesini sağlayan iş modeli hakkında bilgiler veren ve önümüzdeki dönemde “tüm paydaşlara hizmet sunarak, ticaretin tarafı olan alıcı ve satıcıyı bankalar ile aynı ortamda bir araya getireceğiz” diyen, Octet Türkiye Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan konuyla ilgili tespitlerde bulundu.

Sunduğu tahsilat ve ödeme ürünleri ile nakit döngüsünün alıcılar için uzun, satıcılar için kısa olmasını sağlayan Octet, işletmelerin kârlılık ve verimliliğini artıran çözümleriyle Türkiye’deki şirketlere de hizmet veriyor. Octet’in güven veren ürün ve hizmetleri sayesinde tedarikçiler alacaklarını erken tahsil edip şirketlerine kesintisiz nakit akışı sağlarken, alıcılar da ödeme vadelerini sorunsuzca yöneterek nakit akışını dengeleme kolaylığı yaşıyor.

BDDK lisanslı Octet’in Türkiye pazarında farklı ölçeklerde 3.200 şirkete hizmet verdiğini ve yılsonu itibarıyla işlem hacmi öngörüsünün 1.2 milyar Türk Lirası olduğunu belirten Octet Türkiye Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan, şirketin Türkiye pazarındaki faaliyetleri ile ilgili; “Sunduğumuz tüm ürünler Octet Portal’in yetkinlikleri ile özellikle likiditenin az olduğu dönemlerde firmaların nakit ihtiyaçlarını, işletme sermayelerini esnek yönetmelerine olanak sağlıyor. Önümüzdeki dönemlerde bankacılık işlemlerinin ticaretin tarafı olan alıcı ve satıcıyı bankalar ile aynı ortamda bir araya getiren fintech şirketleri üzerinden yönetileceği aşikar. Octet bu süreçte müşteri ve pazar ihtiyaçlarını analiz edip ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ürünler geliştirmeye ve her zaman müşterilerinin yanında olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Covid-19 krizinin Türkiye ekonomisini; pandemi süresine bağlı olarak negatif etkileyerek durgunluğa neden olduğu ve GSYH’de yaklaşık 400-675 milyar TL arası kayıp oluşturabileceği değerlendiriliyor. Derya Ekemen Fidan “Yaşanan bu zor sürecin etkileri yeni normal hayatla birlikte yavaş yavaş geçmeye başlarken Octet Türkiye olarak, tüm enerjinizi işinize odaklamanızı sağlayan çeşitli ve pratik tahsilat yöntemlerimizle şirketlerin yanındayız. Pandeminin olumsuz etkilediği ekonomiyi istikrara kavuşturmak için hızlı, kolay ve güvenli ticaret yöntemlerimizle durmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Tek merkezden şeffaf, kolay ve pratik yönetim

Herhangi bir kurulum gerektirmeden, üyelik yöntemiyle çalışan Octet portal, şirketlerin mevcut ERP, satış ve muhasebe programlarına da sorunsuz şekilde ve kolayca entegre oluyor. Bu sayede 7/24 tahsilat ve ödeme yapmaya olanak tanıyan portal, tüm işlemlerin tek noktadan yönetilmesiyle de büyük kolaylık sağlıyor. Türkiye’nin önde gelen tüm bankalarıyla iş birliği içinde çalışan Octet, gelişmiş güvenlik uygulamaları ile de sahtecilik gibi istenmeyen durumların önüne rahatlıkla geçiyor.

Yurtdışı işlemlerde dünyanın önde gelen ödeme sistemleriyle entegre hareket eden Octet bu sayede üyelerine, yurtdışı pazarlara açılma imkanı da sunuyor. 65’i aşkın ülkede kredi kartlarının yanı sıra hesaptan ödeme, gibi alternatif yöntemleri de üyelerine sunan şirket, esnek ödeme çözümleri ve verimli süreç yönetimiyle tüm firmalara iş birliklerini güçlendirme fırsatı sağlıyor.

OCTET Türkiye: Avustralyalı Ticari Finansman Şirketi Octet’in MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Firmalar arası çevrimiçi bir tedarik zinciri ödeme portalı sunan şirket, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile BDDK’nın 26.01.2017/7222 no’lu kararı kapsamında aldığı lisansla ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Octet Türkiye ek olarak TCMB mevzuatına ve PCI-DSS standartlarına uyum sağlamaktadır ve bağımsız olarak denetlenmektedir.

Bugün Octet, Türkiye’de şirketlere çoklu banka platformunda güvenli yönetimi ve tedarik zinciri finansmanına ulaşım hizmeti veriyor. Çözümleriyle KOBİ’ler, büyük işletmeler ve bayi ağına sahip firmaların işlerini kolaylaştıran Octet Türkiye, satıcı için nakit akışını kısaltırken alıcı için de bu süreci uzatıyor. Octet platformunun ticaret yapan tarafları arasında yanlış anlamalara ve sahtekârlığa olanak tanımayan güvenli altyapısı, kredi sağlayan bankalar için de şeffaflık sağlıyor. Octet üyeleri de çok sayıda banka ve tahsilat aracına güvenli ve kolay şekilde erişmenin farkını yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Roca Türkiye’de yılsonuna kadar 30 bayi açacak

Roca Türkiye’de bayi sayısını artırıyor Banyo, seramik sağlık gereçleri üretiminde dünya lideri Roca, Türkiye’yi öncelikli pazarlarından biri yapmak üzere yatırımlarını sürdürüyor. Bayi ağını büyütmek için İstanbul’da 4, Eskişehir ve İzmir’de […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz