UNESCO’NUN İLK KADIN DİREKTÖRÜ TÜRKİYE’YE GELİYOR

KOBİ Postası

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Tink” gençlerimizi alanında öncü liderlerle tanıştırmaya devam ediyor. Dünya Kadınlar Günü kapsamında UNESCO eski Genel Direktörü İrina Bokova ve Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir Tink öğrencileri ile buluşacak.

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri” gençlerimizi alanında öncü liderlerle tanıştırmaya devam ediyor. 6 Mart 2020, Cuma günü Tink, öğrencileri çok değerli iki kadın liderle bir araya gelecekler.

Tink Dünya Kadınlar Günü Paneli hakkında Tink Kurucusu Zeynep Dereli “Kadınlar Günü, her yıl 8 Martta dünyanın dört bir yanında kutlanıyor. Türkiye’de kadınların eğitim, çalışma hayatı ve siyasette karar alma süreçlerine eşit katılımlarının sağlanması için önce eğitimde önemli değişiklikler yapılması gerekiyor. Ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, hükümetlerin, sivil toplum örgütlerinin, akademik çevrelerin ve ilgili tüm toplum kesimlerinin kesintisiz çabaları ile mümkün olabilecektir. Kadın-erkek eşitliğinin sağlanması için, var olan toplumsal yapıların ve ilişki sistemlerinin önemli dönüşümler geçirmesi gereği ortadadır. Eğitimci bir kadın olarak bu önemli günde dünyada öncü iki kadın lideri okulumuzda ağırlıyor olmaktan şeref duyuyorum. Umarım kadınlarımızın önce eğitimde sonra da çalışma hayatı ve siyasette eşit şartlara sahip olmaları konusunda rehberlik yapabiliriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Estonya’nın “e-Oturum” programı Türkiye’deki girişimcileri bilgilendirecek

2014’te Estonya hükümeti tarafından başlatılan, Avrupa Birliği (AB) pazarında legal bir şirket kurma, online iş yapma ve onu işletme serbestliği sunan Estonya e-Residency (e-Oturum) programı, 10 Mart Salı günü İstanbul’da gerçekleştirilecek […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz