İHRACATTA BAŞARILI OLMANIN SIRLARI ANLATILDI

kobipostasi

İŞ VE TİCARET BULUŞMALARI’NDA İHRACATTA BAŞARININ SIRRI ELE ALINDI

Sunduğu hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan Türkiye’nin ilk özel kurumu TÜRKKEP ve Buyer Network iş birliğince düzenlenen İş ve Ticaret Buluşmaları’nın birincisi gerçekleştirildi. İş dünyasını buluşturan toplantıda ihracatta başarılı olmanın yolları ele alındı.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), e-Tebligat, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketleri dijitalleştiren TÜRKKEP ve e-Ticaret, pazar yeri, pazarlama, satış, iş fırsatları ve ticaret, akademi ve sosyal alanlarda hizmet veren Buyer Network iş birliğinin ilk etkinliği gerçekleştirildi. TÜRKKEP Genel Merkezi’nde düzenlenen İş ve Ticaret Buluşmaları’nda ihracat konusu ele alındı. Prof. Dr. Murat Erdal moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda Rolmet Dış Ticaret Kurucusu Öcal Gebelek, Sarten Ambalaj Pazarlama ve Satış Direktörü Haluk Giray, RB Lecturer Kurucusu Reşat Bağcıoğlu, Benson & Partners Yönetici Ortağı Seher Demirci, Intelcon Global Kurucu Danışmanı Sinan Tutuman, Tinova Kurucu Ortağı Adil Ünal, ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Soysal, Teknik Kart Satış ve Pazarlama Müdürü Banu Karpat, Haibrag Industrie Technologie GmbH Satış Direktörü Cem Yıldız, Albert Solino Danışmanlık Kurucu Ortağı Erden Tüzünkan, Yıldız Gaz Armatürleri Dış Ticaret Müdürü Özgür Arpaz ve Onat Textile İhracat Yöneticisi Sevil Arabul dış ticaret alanındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

İş dünyası temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda “ihracatta neyi iyi yapıyoruz, neyi beceremiyoruz” sorularına cevap arandı. İhracat konusunda başarılı olabilmek için pazara girmeden önce araştırma yapılması ve pazarın analiz edilmesi gerektiğinin altı çizildi. Satış sonrası servis hizmeti ile kalitenin artacağı vurgulandı. Toplantıda ayrıca pazarda öne çıkmak için her zaman iyi ilişkiler kurulması gerektiği ve iş yapılan şirket ile iletişimin sıcak tutulması gerektiği de belirtildi.

İhracatta başarıya giden yoldaki adımlar şu şekilde sıralandı;

-Dış ticaret trendlerini takip etmek

-Rakiplerden ayrışmak için farklılık yaratmak

-Yaratıcı bir fikir ortaya koymak

-Sürdürülebilirlik

-İnsan kaynağı konusunda coğrafi konum, kültür gibi konulara göre doğru tercihler yapmak

Toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür eden TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, “Buyer Network ile iş birliğimizin kapsamında iş dünyasında ışık tutan toplantılarımızın ilkini gerçekleştirdik. Konuşmacılarımız, katılımcılarımıza ihracat konusundaki deneyimlerini aktardılar, dış ticaret alanında başarılı olmak yapılması gerekenleri örnekleri ile açıkladılar. Önümüzdeki dönemde iş dünyasına yönelik toplantılarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

185 BİN ÖĞRENCİ BURSLULUK İÇİN SINAVA GİRDİ

Bahçeşehir Koleji’nde 185 Bin Öğrenci Bursluluk İçin Sınava Girdi Türkiye’nin 60 ilinde 128 kampüsüyle faaliyet yürüten Bahçeşehir Kolejinin bu yılki Ortaokul Bursluluk Sınavı 22 Şubat’ta, Lise Bursluluk Sınavı ise 29 […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz