MİGROSJET, 7 gün 24 saat  Petrol Ofisi istasyonlarında

kobipostasi

Türkiye’nin en büyük 7/24 perakendecisi olan Petrol Ofisi, Migros ile işbirliğine giderek Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu işbirliği kapsamında Türkiye’nin en büyük süpermarket oyuncusu Migros’un  MigrosJet mağazaları da ilk defa 7 gün 24 saat hizmet verecek. Tüketicilerin akaryakıt alışverişlerinin yanı sıra market alışverişlerini de kolaylıkla yapmalarına olanak sağlayacak bu benzersiz proje, İstanbul’da başlatılan uygulamalarının ardından diğer illerdeki Petrol Ofisi istasyonlarında da hızla yaygınlaştırılacak.

Türkiye’nin 7 gün 24 saat çalışan en büyük perakendecisi ve akaryakıt sektörünün lideri Petrol Ofisi ile Türkiye’nin en büyük süpermarket oyuncusu Migros, işbirliğine giderek bir ilke imza attı.

Rekabet Kurumu’nun onayladığı karar neticesinde başlayan işbirliği çerçevesinde seçili Petrol Ofisi istasyonlarındaki marketlerde bundan böyle Migros, MigrosJet markası ile yer alacak. Böylece Migros, Türkiye’de akaryakıt istasyonu marketinde tüketiciyle buluşan ilk market zinciri olacak. Tüketicilerin akaryakıt alışverişlerini yaparken, market alışverişlerini de kolaylıkla yapmalarına olanak sağlayacak bu işbirliği kapsamında Petrol Ofisi istasyonları içerisinde, MigrosJet mağazaları hizmet verecek.

Türkiye’nin iki önemli markasının bu işbirliği ile güçlerini tüketici lehinde birleştirdiğini söyleyen Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, Migros’un tüketicinin olduğu her noktada uygun fiyat ve güncel ürünle yer almayı hedeflediğini, Petrol Ofisi işbirliğinin de bu stratejinin çarpıcı bir uygulaması olduğunu açıkladı. Özgür Tort, “Süpermarket odaklı büyüyen bir şirket olarak, bu işbirliğini çok önemsiyoruz. İki marka da tüketicinin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunuyor, şimdi güçlü yönlerimizi ve sektörlerimizdeki öncü güçlerimizi birleştirmiş bulunuyoruz. Rekabet Kurumu’nun kararıyla birlikte bu işbirliğini daha da geliştirmek için çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi. Migros’un Türkiye genelindeki yaygınlaşma ve tüketiciye yakınlaşma stratejisi neticesinde bugün toplam 70 ilde hizmet verdiğini vurgulayan Özgür Tort, büyümeye sadece yaygınlık odağından değil, aynı zamanda müşteriye ulaşılan kanalların çeşitlenmesi odağından da baktıklarını belirtti. Özgür Tort, “Migros, perakendede Türkiye’ye ilkleri getiren marka. İlk süpermarketten mobil alışverişe kadar tüketicinin olduğu her yerde bulunmak gibi bir misyonumuz var. Tüketiciye, ‘Siz neredeyseniz biz oradayız’ diyoruz. İşte bu işbirliği; tüketicinin ihtiyaç noktası eğer bir akaryakıt istasyonu ise, orada da olabileceğimizi gösteriyor” dedi.

OMV Petrol Ofisi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Azeri ise konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; Petrol Ofisi markasıyla akaryakıt perakendeciliğinde lider olduklarını ve  sürekli takip ettikleri tüketici beklentilerini karşılamak amacıyla yepyeni bir format geliştirdiklerini söyledi. Azeri, bu doğrultuda konusunda lider bir marka olan Migros ile güçlerini birleştirip, rekabette ve hizmet kalitesinde fark yaratacak çok önemli bir adım attıklarını belirtti.

Gülsüm Azeri ayrıca, “Petrol Ofisi olarak öncü ve lider kimliğimiz ile birçok ilke imza attık. Türkiye’nin 7 gün 24 saat çalışan en büyük perakendecisi olarak tüketicilere pek çok yenilikçi ürün ve hizmet sunuyoruz. Aylık 20 milyon işlem sayısı ile her 4 ayda Türkiye nüfusu kadar tüketiciye hizmet veriyor, perakende sektöründe de sürekli ve sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz. Hedeflerimiz arasında yer alan bu projeyle, Petrol Ofisi farkını tüketicilerimizle paylaşıyoruz. Türkiye’nin her ilinde ve neredeyse her ilçesinde yaklaşık 2 bin 200 satış noktası ile hizmet verirken, perakende sektörünün tüm dinamiklerini de yakından takip ediyoruz. Özellikle her geçen gün biraz daha hızlanan günlük yaşama ayak uydurmak için, yol üstünde hızla alışverişlerini de yapmayı tercih eden kitlelerin arttığını görünce, bu beklentiye hizmet eden bir işbirliği için gerekli süreci başlattık ve bu süreci başarı ile tamamladık. Bu işbirliği ile 7/24 perakendeciliğimiz, kalitesi kanıtlanmış yeni bir format kazanıyor ve Petrol Ofisi’nin müşteri odaklı çözümlerine bir yenisi ekleniyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Soma faciasında gözaltılar

Soma’daki maden faciası sonrası, maden firması yönetici ve personeli de dâhil 24 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Basında yer alan haberlere göre, polis Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Soma’daki facia […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz