Kulüp markalı lisanslı ürünleri internetten satacak

kobipostasi

20131105144045jpgSportif pazarlama olarak kulüplere ait lisanslı dergilerin satışları, taraftar kartlarının satışları, forma ve diğer tüm lisanslı  taraftar ürünlerinin satışı gerçekleştiren Cim A.Ş.,  şu anda kulüplerin ‘internet satış hakları’ konusunda kendi iç işleyişlerinde ki pürüzler düzelene kadar çağrı  merkezi ile hizmet vermektedir. Altyapı çalışmaları  tamamlanmış olan web üzerinden satış ise kulüplerin pürüzleri çözümü sonrasında gerçekleşecektir.

Fenerbahçe Kulübü’nün satışları başladı…

İlk adımda Fenerbahçe Kulübü’ nün dergisinin üyelik aşamasında destek olan Cim A.Ş., sonrasında Fenerbahçe lisanslı ürünlerin interaktif pazarlaması konusunda da çok ciddi bir yol aldı. 4 ay gibi kısa bir sürede dergi abone sayısını ciddi bir şekilde artırmanın yanı sıra interaktif ürün satışında da ilk 10 Fenerium mağazasının arasında yer almayı başardı.

Beşiktaş ve Sivas Spor ile Anlaştı…

İnteraktif pazarlama alanında Beşiktaş ve Sivas Spor Kulüpleri ile de anlaşma imzalayan Cim A.Ş. önümüzdeki haftalarda bu kulüplerinde aktif satışına başlamış olacak. Ayrıca şu anda Trabzonspor ile de görüşmelerine başlamış durumda bulunan Cim A.Ş. ardından Galatasaray ve diğer tüm süper lig takımlarını da bünyesine katmayı hedefliyor…

4 büyük takım taraftarlarının tüm Türkiye’ye hatta dünyaya yayılmış durumda bulunmasına dikkat çeken Serdar Çınar, fiziki mağaza sayısının kısıtlı olmasından dolayı lisanslı ürünlere her noktadan insanın ulaşamamasının oluşturduğu boşluğu ne yazık ki merdiven altı üretilen lisansız ürünlerin doldurduğunu ve  bu nedenle  marka değeri olan kulüplerimizin ve kayıt dışı ticaret ile Türkiye ekonomisinin ciddi zarar gördüğünü vurguladı.

Ayrıca, Anadolu Kulupleri’ne de interaktif pazarlama imkan sunan Cim A.Ş., İngiltere ve Almanya’da olduğu gibi ciddi miktarda lisanlı ürün satışı yaparak dar gelirli kulüplere de büyük fayda sağlamayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yapı Kredi'ye 103,2 milyon lira vergi cezası

Yapı Kredi Bankası’na 103,2 milyon lira vergi cezası kesildi. Yapı Kredi Bankası’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında; 2008-2009-2010 mali yıllarına ilişkin yapılan vergi incelemesi neticesinde hazırlanan “Vergi İnceleme Raporları”nın “Büyük Mükellefler Vergi Dairesi” […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz