Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş.’in tağşiş açıklaması

kobipostasi

05 Haziran 2012 saat 16.00 itibariyle bazı internet sitelerine düşen bir haberde şirketimizde üretilen ?Uzun Soyulmuş Sosis – %100 Dana? ürünümüzde kanatlı eti tespit edildiği yer almakta ve buna bağlı olarak şirketimizin tağşiş yaptığı izlenimi oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana Türk halkının yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren, yasalara ve etik kurallara bağlılığı birincil öncelikleri arasında bulunduran Pınar Et?in, böyle bir haberde bahsi geçmesi büyük üzüntüye neden olmuştur.

Pınar Et olarak, sadece ?Uzun Soyulmuş Sosis – % 100 Dana? ürünümüz değil, bütün ürünlerimiz etiketlerinde belirtilen içerik bilgileriyle uyumlu olarak üretilmekte olup, hiçbir ürünümüzde ?Taklit? ve ?Tağşiş? olarak nitelendirilebilecek bir durum sözkonusu değildir. Adı geçen ?Uzun Soyulmuş Sosis %100 Dana, 52228 parti numaralı?? ürünümüzün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı?na bağlı, Bornova Veteriner Kontrol Enstitütüsü Laboratuarı?nda yapılmış analiz raporu ekte yer almaktadır. Raporda da görüldüğü üzere ürünümüz %100 dana eti içermekte olup, ürünümüzde herhangi bir uygunsuzluk bulunmamaktadır.

Tüketicilerimiz, hiçbir şüpheye kapılmadan tüm ürünlerimizi her zaman olduğu gibi gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebilirler.

Pınar Et olarak bu yanlış ve haksız değerlendirmeye dayalı açıklama ile ilgili kanuni haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

 Yellow Medya, TomTom Places ile ortaklık anlaşması imzaladı

Yerel arama alanında lider Yellow Medya, araç içi ve taşınabilir navigasyon cihazları ile mobil uygulama navigasyon sistemlerinde dünya lideri konumunda bulunan TomTom Places ile ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma ile birlikte […]

Girişimcinin haber kaynağı KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz