2. SİİRT ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ’NİN HAZIRLIKLARI BAŞLADI

admin

Türkiye’nin en önemli illerinden olan Siirt’i tanıtmak amacıyla yola çıkan “Siirt Kısa Film Festivali”nin 2’ncisi, bu yıl 11-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl bölge halkı tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan festivalde, bu sene de çok sayıda ünlü oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı Siirtlilerle bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak. Türkiye’den ve dünyadan kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerinde yer alan filmlerin yarışacağı festivalde ayrıca sinema üzerine söyleşi ve paneller de yer alacak.
Ak Parti Genel Başkan Baş Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ve Kültür Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un destekleriyle düzenlenen festival, kapılarını sürpriz bir konserle açacak. 5 gün boyunca düzenlenecek olan senaryo atölyeleri, yönetmenlik atölyeleri, oyunculuk atölyeleri ve kamera atölyeleriyle deneyimli film üreticilerinin tecrübelerini aktaracakları “2. Siirt Uluslarrarası Kısa Film Festivali”, kapanışını da yine keyifli bir konserle yapacak.
Birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL ve üçüncüye 5.000 TL’lik para ödülleri verilecek olan festivalde ayrıca mansiyon olarak Jüri Özel Ödülü de yer alacak.
FESTİVALİN ANA JÜRİSİ İSE ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR:
Ömer Uğur (Yönetmen-Ana Jüri Başkanı)
İlhan Şeşen ( Oyuncu-Ses sanatçısı)
Engin Öztürk ( Oyuncu – Süpervizör)
Hakan Haksun ( Senarist)
Bülent Bilgiç ( Oyuncu)
Jale Atabey ( Yönetmen)
Erkan Bektaş ( Oyuncu)
Süleyman Civliz (Yönetmen)
Sermin Hürmeriç (Oyuncu)
Vadullah Taş ( Yazar)
Serhat Akcan ( Tarihçi)
Canan Kaya (Gazeteci)
Tümay Özokur ( Cast Direktörü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

MİGROS VE KANDİLLİ RASATHANESİ İL İL DEPREM SİMÜLASYON EĞİTİMİ VERİYOR

Tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik uygulamalarıyla dikkat çeken Migros, deprem konusunda farkındalık yaratmak üzere Türkiye çapında yeni bir proje başlattı. Migros, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle hayata geçirdiği “Deprem Tırı Simülasyon ve Eğitim Projesi” kapsamında hazırlanan simülasyon tırı, 24 Eylül’de Antalya’da başladığı eğitimlerine, Muğla, Aydın, İzmir […]

Subscribe US Now