2. SİİRT ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

kobipostasi

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneğince organize edilen, Siirt Valiliği, Siirt Üniversitesi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen “2. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali”, 11 Kasım Pazartesi akşamı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen açılış töreniyle kapılarını açtı.Türkiye ve yurt dışından kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerinde 435 kısa film arasından finale kalan 32’si derece için yarışacak.

Bu sene 11-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirlecek olan festivalin açılış programında konuşan Siirt Valisi Ali Fuat Atik, etkinliğin Siirt’in imajını olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

Siirt’in köklü tarih ve medeniyete sahip bin yıllık kadim bir kent olduğunu ifade eden Atik, festivale katılan kurgu yönetmeni Engin Öztürk, yönetmen Kamil Çetin, yapımcı Sebahattin Çetin, menajer Tümay Özokur, sinema, dizi ve tiyatro oyuncuları Atilla Olgaç, Nilüfer Aydan, Burak Tamdoğan, Özlem Çınar, Nejat Birecik’e plaket verdi. Festivalin ilk gününde Burak Tamdoğan, “Bir Meddah Gösterisi” oyununu sundu.

Festival,15 Kasım’da düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Güzelliğiniz Strese Yenik Düşmesin

21’inci yüzyıl hayatının hızlı temposu, özellikle yoğun nüfusun hareket halinde olduğu büyük şehirlerde yaşayanları kaçınılmaz olarak stresin kollarına sürüklüyor. Kalabalık, karmaşa, trafik, ekonomik kaygı, gelecek endişesi, kişisel çalkantılar gibi birçok parametreye dayalı olan stres, bizi hem zihinsel hem de bedensel olarak etkilerken cildimize de gözle görünür ölçüde zarar veriyor. Stresin […]

Subscribe US Now