2 MİLYARLIK İŞ HACMİ İÇİN MOBİLYA SEKTÖRÜ İSTANBUL’DA

kobipostasi

MOSFED BAŞKANI Güleç: Türk mobilya sektörü ihracatını 22 kat arttırdı

Türkiye mobilya sektörünün tüm paydaşlarını aynı platformda buluşturan CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 50 ülkeden 750 markanın katılımıyla 16. kez kapılarını açtı. Başta Amerika ve Çin olmak üzere Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’nun hedef ülkelerinden 50 bine yakın yabancı, toplamda ise 150.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı hedefleyen fuar, altı gün boyunca sektör profesyonellerini bekliyor. Açılış konuşmasında, Türk mobilya sektörü ihracatının 20 yılda 22 kat büyüdüğünü belirten MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, dünya ihracat sıralamasındaki yerimizin de 21. sıradan 12. sıraya yükseldiğini ifade etti.

Türkiye’nin yanı sıra Avrasya Bölgesi’nin en büyüğü, dünyanın ise en büyük iki mobilya fuarından biri olan CNR İMOB, MOSFED ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ve KOSGEB desteğiyle bu yıl da Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı oluyor. 180 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en profesyonel örneklerinin sergilendiği tüm dünyadan 50  ülkenin katılımıyla yeni iş alanlarının açılmasını sağlayan platform CNR İMOB, altı gün boyunca mobilya sektörünün profesyonellerini ağırlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Petkim, Endüstri 4.0 teknolojilerini üretimde en iyi kullanan tesisler ligine seçildi

Dünya Ekonomi Forumu’nun (WEF) Endüstri 4.0 teknolojilerini üretimde en iyi kullanan tesisler olarak kabul ettiği ‘Global Lighthouse Network’e bu yıl Türkiye’den seçilen tek şirket Petkim oldu. SOCAR Türkiye CEO’su Zaur Gahramanov, dijital dönüşümün Petkim’in enerji verimliliği ve ürün kalitesini artırdığını söyledi. SOCAR Türkiye’nin iştirakleri arasında yer alan Türkiye’nin ilk ve […]

Subscribe US Now