1,25 milyar dolarlık swap ihalesine 8 milyar 410 milyon dolar talep geldi

admin

Türkiye’de sanayi üretimi bir önceki aya göre %1,3 arttı.  Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2017 yılı Mart ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre %2,1 ve imalat sanayi sektörü endeksi %1,6 artarken, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,1 azaldı.

TCMB’nin swap ihalelerinde talep miktarı aşmaya devam ediyor. 1,25 milyar dolarlık swap ihalesine 8 milyar 410 milyon dolar talep geldi. Kaynaklar, talebin dörtte üçünün dönemsel döviz ihtiyacı bulunan kamu bankalarından geldiğini ve ayrıca TCMB’nin kendi swapında yüzde 12,25 verdiği TL faizinin offshore’dan 100 baz puan kadar yüksek kalmasının getirdiği arbitraj talebinin etkili olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Borsada para kazanmanın püf noktaları

Panik tamamen bertaraf edilemeyecek bir temel içgüdü olduğundan, önemli olan paniği kontrol etmenizdir. Sakin olmak borsada başarılı olmada büyük rol oynuyor. Paniğe kapılmak yerine, rakiplerinize karşı avantajlı olmak için panik duygusundan faydalanabilir ve bu sayede daha iyi bir yatırımcı olabilirsiniz. Kötü piyasa haberlerine kulak asmamaya çalışın ve harekete geçmeden önce […]

Subscribe US Now

Betboo