11. Uluslararası Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresi yeni tarihinde, yeni normalleşme çerçevesinde Antalya’da

admin

28 – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında Antalya’ da Dünyada sadece ülkemizde düzenlenen 11. Uluslararası Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresi, Hasta ve Hasta Yakınları Hakları Araştırma Geliştirme Derneği (HAKSAD) ve Sağlık Akademisyenleri Derneği (SAD) katkılarıyla “Günümüzde Hasta Hakları, Çalışan Güvenliği ve Etkin İletişim Yolları ana temasıyla düzenlenecektir.

            Hasta hakları ve Çalışan Güvenliğinin bir arada tartışılacağı, daha iyi bir sağlık ortamı için hasta ve sağlık hizmetlerinde çalışan personelin Güvenliği noktasında birlikte ortak değerlendirilerek sahip çıkılması gereken önemli iki kavram ve Pandemi sürecindeki tecrübeler;

“Günümüzde Hasta Hakları, Çalışan Güvenliği ve Etkin İletişim YollarıAna Temasıyla geniş bir yelpazede Dünyadan ve Türkiye’ den önemli Bilim İnsanlarının katılımıyla ele alınacaktır.

            Pandemi nedeniyle ertelediğimiz Kongremizi 28-31 Ekim 2020 tarihlerinde sizlerin de katkılarıyla gerçekleştireceğiz.

            Covid Kapsamında Güvenli Turizm Sertifikası almış olan Sherwood Kemer Otel toplantı salonlarında kişiler arası mesafe, ateş ölçüm, salon yerleşimi, oturma düzeneği, sterilizasyon, temassız kayıt işlemleri ve diğer tüm hazırlıklar yapılmıştır.

            Kongre süresince; sunum, çalıştay, workshoplar, online yabancı konuklarımızın katılımları, akademik kurslar, sözlü ve poster bildirileri sayesinde katılımcılar, kullanıcı, hizmet sunucu ve hizmetleri finanse eden organizasyonların işbirliği ile; *Hasta İle Etkili İletişim Kurma Teknikleri,  *Hasta Bilinçlendirilmesi,  *Hasta Eğitiminin Hasta Hakları Konusunda Hastaları Bilinçlendirmedeki Önemi, *Sağlık Okuryazarlığı ve Hasta Hakları,  *Çalışan Sağlığı, *Sağlık Kuruluşlarında Sağlık Çalışanları Riskleri, *Mobbing, Sağlık Çalışanına Şiddet, *Çalışan Güvenliği, *Hasta Hakları ve Sağlık Çalışanı Sorumluluğu-Hukuksal Boyutu, *Hekim ve Diğer Sağlık Personelinin Hakları, *Tıbbi Hatalar, *Malpraktis ve Hekim ve Kurumsal Sorumluluk, *Aydınlatılmış Onam, *Hukuki ve Bilimsel Önemi, *Sağlık Bakımının Gizliliği ve Mahremiyeti,* Özel Hasta Grupları ve Hasta Hakları gibi bir çok konu başlıklarında çalışmalarını değerli katılımcılarla paylaşacaktır.

            HAKSAD olarak Siz değerli sağlık çalışanlarını ve sunucularını, bu yıl 28 Ekim 2020 Çarşamba günü 11. Kez düzenleyeceğimiz Uluslararası Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresine aktif olarak katılmaya, düşünce ve fikirlerinizi ülkemizden ve dünyanın değişik yerlerinden online olarak katılım sağlayacak diğer meslektaşlarınız, sağlık çalışanları, yöneticiler, birim çalışanları ve akademisyenlerle paylaşmaya davet ediyoruz.

Detay Bilgi ve Kayıt için :  www.hastahaklarikongresi.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şirketlerde “önce tasarruf et sonra harca” dönemi

Pandemi nedeniyle değişen dünyanın gerekliliklerine adapte olmaya çalışan şirketlerin ve kurumların gündeminde ilk sırada verimlilik ve tasarruf geliyor. Değişen ihtiyaçlara uygun yenilikçi çözümler üreten Edenred Türkiye, Ticket Restaurant yemek kartı ile öğle yemeği giderlerinde, Ticket Car akaryakıt çözümleri ile akaryakıt gibi en önemli gider kalemlerinde ve Ticket Compliments ile de […]

Subscribe US Now

Betboo